Komunálni politickí príživníci

Autor: Robert Puk | 14.4.2014 o 11:30 | (upravené 14.4.2014 o 12:26) Karma článku: 13,77 | Prečítané:  858x

Prečo príživníci? Vegetujú z daní občanov, na ktorých prinajmenšom kašlú. V našom hlavnom meste máme dva typy komunálnych politikov, tých, ktorí chcú pre obyvateľov mesta a mestských častí, kde boli zvolení, aspoň čosi urobiť, samozrejme v rámci svojich možností, a tých, ktorí si chcú zabezpečiť teplé miestečko v niektorom z mestských alebo miestnych podnikov vytvorených často nezmyselne, len aby takíto ľudia, ktorý sú nepoužiteľní pre normálny pracovný trh, boli štedro finančne zabezpečení. Zdá sa, že komunálna politika je skutočne najlepší biznis.

Lenže tieto ich "podniky" fungujú ako čínske hodinky. Tieto "výkonné a prosperujúce" s.r.o. a a.s. s nemalými finančnými zdrojmi zakladá mesto alebo mestské časti - samozrejme, z miestnych daní. A naši poslanci, teda "podnikatelia" a "funkcionári", sa stanú ich konateľmi, predsedami predstavenstiev, členmi predstavenstiev a dozorných rád. Dozorujú nedozorovateľné. Stáva sa, že sa v danom podniku ani nestretnú, len berú odmeny. Voda, odpady, upratovanie, parkovanie, zeleň, cesty, športoviská, všetko na čo si spomeniete funguje týmto systémom. Stačí sa pozrieť do životopisov a na výpis z obchodného registra a s údivom sa dozviete, kto všetko a kde je umiestnený a aké nezmyselné "firmy" samospráv existujú. Čo je ich pracovnou náplňou? Netušíme. Možno je pre nich "pracovný výkon", stretnúť sa raz za pol roka poprípade za rok, dať na papier niekoľko dopredu nezrealizovateľných a nezmyselných návrhov. No, ani po rokoch sa žiadneho konkrétneho výsledku nedočkáte.

Ale komunálne voľby sa blížia, a títo páni a panie "podnikatelia" obiehajú kluby a domovy dôchodcov, nosia chlebíčky, darujú tulipánik. Za čie peniaze? Česi takýmto ľuďom začali hovoriť šmejdi. Ak by som si toto oslovenie požičal, vznikli by z toho najskôr komunálni šmejdi.

V budúcich blogoch sa chcem týmto spoločnostiam a ich prepojeniach venovať.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?