Vedenie Bratislavy sa zase vyfarbilo

Autor: Robert Puk | 5.5.2014 o 13:54 | (upravené 5.5.2014 o 17:03) Karma článku: 15,21 | Prečítané:  6202x

Vedenie Bratislavy sa vyfarbilo tak, že šetrí tam, kde sa nemá. Tým najnovším počinom je rozhodnutie magistrátu vypínať verejné osvetlenie. To znamená, že sa vypína o 15 a viac minút skôr a večer zapína o 15 minút neskôr. Mesto tým vraj od začiatku roka ušetrilo 300 000 eur. To je síce pekná čiastka. Škoda len, že sa rýchlo rozpustí v molochoch, ktoré sa oficiálne volajú mestské akciové spoločnosti.

Hovorca primátora Ľubomír Andrássy síce tvrdí, že za zlého počasia, teda keď je obloha pod mrakom, operatívne zapínajú svetlá skôr. Nezapínajú. Posledný týždeň bola obloha pod mrakom a naša štvrť bola zahalená do úplnej tmy. Je to síce možno romantické pre podnikateľov, ktorí nemusia skoro ráno chodiť do práce, ale normálne pracujúcich ľutujem. Inak mesto nevedelo "operatívne" - teda za posledné tri roky - vymeniť žiarovky na dvoch zo štyroch stĺpov - na jednej z kolibských ulíc. Neviem, či vedeniu mesta tento krok ako súčasť predvolebnej kampane poradil nejaký šikovný "PR manažér" s cieľom vyžehliť preflákaných 900 000 eur na neexistujúcej zimnej údžbe - alebo mám hádať ďalej? Tajomstvom nie je totiž udržiavanie nefungujúcich mestských akcioviek s mnohými zamestnancami, ktorých musíme platiť zo svojich daní a k tomu ešte množstvo živnostníkov, ktorí týmto organizáciam fakturujú pracovné výkony takmer za všetko. Od výmeny žiarovky až po spracovanie účtovníctva.

Po všetkých týchto opatreniach a zásahoch vedenia mesta, a to len v poslednom období, predaj akcií prístavu za zlomok ceny, poškodzovanie životného prostredia-Vydrica, nedodržiavanie územného plánu a nezmyselná výstavba-Koliba, Rača, Železná studienka bez akéhokoľvek budovania infraštruktúry zo strany developerov, nehospodárne využívanie zverených finančných prostriedkov-DPMB, zimná údržba, katastrofálna situácia v doprave a katastrofálny stav ciest je jasné, že vedenie mesta, zodpovední pracovníci magistrátu, ale aj časť poslancov konajú proti záujmom obyvateľov a situácia je taká vážna, že už asi nie je čo pokaziť. Bratislava totiž za posledných vyše dvadsať rokov dostala od samosprávy toľko kopancov, nad ktorými krútia hlavami aj návštevníci z exotických krajín.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Summit Kiska – dalajláma a strana dobrej opery (týždeň Petra Schutza)

Demisia hlavy gorilieho tímu skrýva potenciál otvoriť azda aj novú kapitolu s väčšou rolou verejnosti.

SVET

Londýn vyslal ku konvoju ruských lodí fregatu a lietadlá

Ruské lode sa presúvajú do Stredozemného mora.

DOMOV

Gorila naznačuje kupovanie poslancov

Polícia má indície, že pri schvaľovaní Zajacovej reformy korumpovali poslancov.


Už ste čítali?