V lesoparku sa rúbe a stavia

Autor: Robert Puk | 15.10.2014 o 14:49 | Karma článku: 24,15 | Prečítané:  9388x

Áno, dobre čítate. V Bratislavskom lesoparku, sa napriek slovám sľubotechien typu Ivo Nesrovnal a Milan Ftáčnik, veselo a každodenne rúbe a na Kamzíku priamo na začiatku lesnej oázy vyrastá akési okrúhle čudo, násyp pozostávajúci z cestného podkladového materiálu.

S tým každodenným rúbaním, je to ako boj s veternými mlynmi, pretože ak by ste chceli mať lesopark lesoparkom, museli by ste vymeniť primátora a celé vedenie magistrátu. Taktiež by ste museli vymeniť 95 percent mestských poslancov, ale tí noví by museli mať v spolupráci s magistrátom vôľu odvolať riaditeľa Mestských lesov Bratislava, najväčšieho devastátora lesoparku Vladimíra Kutku. Pomýlil si totiž bankovú sféru, v ktorej predtým pracoval so spravovaním lesoparku. Je to teda dosť odlišná práca. Prečo mu to, keď už je taký nechápavý, doteraz nikto nevysvetlil? Medzi nami, išiel ma trafiť šľak, keď som videl jeho televíznu debatu s kandidátom na primátora a momentálne aj veľkých "ochrancom" lesoparku (v posledných mesiacoch) Ivom Nesrovnalom. Vačšie podlizovanie a pochlebovanie som videl posledné roky len v českých komédiách.

A teraz k tej čudesnej stavbe. Začala rásť na Kamzíku včera ráno, ťažké mechanizmy bezohľadne lietali po lese medzi návštevníkmi a tí zhrozene uskakovali. Ignorovali zákazové značky aj napriek prítomnosti mestskej polície. Čo je však prekvapujúce, polícia porušenie zákona vôbec neriešila. Vodiči totiž vykrikovali, že je to aktivita priamo pána primátora a vyťahovali nejaké papiere.

To však nie je všetko. Pred príchodom polície som o situácii informoval hlavného lesného hospodára Mestských lesov Bratislava Ing. Rudolfa Ivičiča. Tvrdil, že nemajú nič hlásené, o ničom nevie a tak žiadne mechanizmy nemajú v lese čo robiť. Bol veľmi prekvapený a pre istotu ešte oslovil aj kolegyňu. I tá potvrdila, že o ničom nevie.

Tak teraz neviem ja. Je to zase nejaká súkromné aktivita pána riaditeľa Kutku alebo predvolebný choromyselný výstrelok pána primátora? Už sa začínam obávať, čo im ešte skrsne v hlavách. Chcelo by sa mi povedať "v ich chorých hlavách". Prečo chorých? Choďte sa pozrieť do lesoparku. Duševne zdravý človek by mu predsa nemohol tak každodenne ubližovať!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?