O čo vlastne Matovičovi ide?

Autor: Robert Puk | 1.7.2014 o 14:30 | Karma článku: 11,56 | Prečítané:  1929x

No určite Matovičovi nejde o zvýšenie kvality života obyvateľov Slovenska. Celý tento príbeh však už začal pred niekoľkými rokmi, predtým ako založil stranu alebo hnutie alebo ako to nazvať pod názvom Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Na samom začiatku to však bol taký modro-čierno-biely inzertný plátok distribuovaný do takmer každej schránky slovenských domácností. Vydával sa regionálne podľa okresov a distribuovaný bol bezplatne. Obsahoval pár inzerátov "a la trhovisko" a bezplatnú občiansku inzerciu. Na konci tých pár strán bol vždy duchaplný článok z krčmového prostredia a nejaký "hodnotný komentár". Vydávala ho spoločnosť regionPress s.r.o., vtedy ešte neznámeho trnavského podnikateľa Igora Matoviča. Pokrytý bol každý región. Spolu 39 geografických oblastí s desiatkami zamestnancov jednotlivých redakcií. Samozrejme tlačiarne pracovali naplno a distribúcia bola zabezpečená stopercentne. V poslednom období pred vstupom do politiky ste si mohli prečítať komentáre podpísané jeho menom. Áno, to všetko Matovič.

Počiatočné investície na vydávanie takéhoto bezplatného periodika obsahujúce pár inzerátov a s pokrytím celého Slovenska, platenie zamestnancov, odvodov, priestorov, distribúciu a tlač by si ako výstrelok mohol dovoliť iba jeden človek - Ivan Kmotrík. Bral by ako chvíľkovú zábavu alebo ako žart. Čo bolo teda cieľom Igora Matoviča? Nič iné len sa zviditeľniť. To by však nebolo zlé, lenže zaujímavé by bolo vedieť, kto mu vlastne dal kapitál na toto zviditeľnenie.

A to mu vyšlo. Koniec-koncov cez tento reklamný leták sa dostal do parlamentu a na jeho kandidátku sa dali zlákať aj nejaké nezávislé osobnosti. A keďže sa mu podarilo presvedčiť niekoľko neskorumpovaných a verejnosti známych ľudí, hnutie získalo pomerne slušný počet hlasov. A prečo nie, veľa ľudí už bolo unavených zo sľubov Smeru, falošnosti KDH a zlodejín SDKÚ, tak volilo inú alternatívu.

Vzniklo tak akési zoskupenie ľudí, ktorí nie sú viazaní nijakou prísnou straníckou disciplínou a do istej miery môžu konať slobodne.

Načrite však do minulosti, spomeňte si na vystúpenia a prejavy jeho spolubojovníkov. Aj na to, ako ešte ani nezačali politikárčiť a už sa mu tie"osobnosti" roztrácali. História, ale aj súčasnosť je jasná:žiadne konštruktívne návrhy, žiadny systém ako krajinu posunúť dopredu. Hlavným programom tejto strany tak zostáva spôsobovať čo najväčší rozruch a odpútavať pozornosť od naozajstných problémov v spoločnosti. Dalo by sa povedať akýsi trójsky kôň.

Teraz už len zostáva porozmýšľať, kto mal záujem dostať Matoviča do parlamentu? Žeby nejaká finančná skupina, niekto z privatizérov alebo veľkopodnikateľ s pochybnou minulosťou? Vyzerá to tak, že áno. Igora Matoviča totiž nezaujíma ani jedna oblasť života, ktorá je v zúfalom stave, či už  zdravotníctvo, školstvo, zamestnanosť, menšiny, ale ani budovanie infraštruktúry, veda či trebárs aj problémy vidieka.

A potom prišiel Radoslav Procházka a dovolil si uchádzať sa o post prezidenta a ešte získal aj zaujímavý počet hlasov. A to nebolo všetko, nasledovalo ďalšie dejstvo. Založil stranu Sieť a vtedy začalo peklo. Vznikla totiž ďalšia alternatíva pre nespokojných občanov, ale s tým, že sa pridajú aj tí, ktorým Matovičove cirkusantstvo prekážalo. A preto v poslednom období tento Napoleon z Trnavy skáče od jedu dva metre od podlahy, zúri a soptí. Procházkova Sieť mu masívne odoberá hlasy a môže sa stať, že dvere parlamentu sa pre jeho a jeho družinu pomaly už jedného muža, navždy uzavrú. Ak by sa tak stalo tak ešte bude zábava. Podľa jeho správania, krokov a neuvážených hysterických vyjadrení na verejnosti všetko nasvedčuje tomu, že nespokojný je aj jeho chlebodarca, tútor alebo ak chcete krstný otec.

P. S. Čudné, že jeho inzertný plátok akosi rýchlo zmizol do schránok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?