Nesrovnal primátorom? Žiadna výhra.

Autor: Robert Puk | 30.7.2014 o 12:22 | (upravené 29.1.2015 o 12:37) Karma článku: 13,55 | Prečítané:  8233x

Je to až nechutné, čo dokážu na svoju predvolebnú kampaň využiť novembroví kandidáti. Tentokrát nádejní primátori Bratislavy Ivo Nesrovnal a Milan Kňažko. Dovtedy nikdy nevypadlo z ich úst ani slovo o Železnej studienke, lesoparku. Akoby ani netušili, že takéto problémy tu sú. Až pokým neboli kauzy okolo vyrúbu lesov a devastovania vinohradov medializované. Ani slovkom nenapadli nezmyselné plány developerov. To až teraz - posledné dni a týždne lieta Ivo Nesrovnal ako šialený po Železnej studienke, zvoláva na svoje predvolebné mítingy obyvateľov a samozrejme sľubuje, sľubuje a ešte raz sľubuje. Kde však bol posledné štyri roky, keď Vladimír Kutka riaditeľ mestských lesov, doslova devastoval lesopark, zo Štefánikovej magistrály urobil dvojprúdovú zvážnicu, kde každú jar býva pol metra blata? A mimoriadny záujem o lesopark v poslednom čase prejavil aj Milan Kňažko, myslím si však, že dovtedy len približne tušil, kde sa daná lokalita nachádza a jeho kroky skončili za bránami kolibských filmových ateliérov. Preto mu radím, že ak sa tam vyberie teraz, nech si radšej zoberie navigáciu, inak by mohol zablúdiť. Škodoradostne dodám, že keby ho bez kompasu vysadili v priestoroch za Joj-kou, v lesoparku pod televíznou vežou smerom na Kramáre by blúdil hodiny. 

Aby toho nebolo dosť, Ivo Nesrovnal chce teraz (tri mesiace pred voľbami!) začať bojovať proti developerom. Hoci pri predajoch majetku mesta práve developerom, napríklad pozemkov mesta, ktoré malo v správe Marianum, hlasoval za predaj spolu so všetkými poslancami za Smer. Ono vlastne až na svetlé výnimky všetci poslanci SDKÚ-DS takmer vždy hlasovali za predaj majetku mesta, hlavne pozemkov v súčinnosti so Smerom. No musím dodať, že niekoľkokrát, ako správny filmový hrdina, sa Ivo Nesrovnal zdržal hlasovania.

Ten boj proti developerom je ale inak dobrá predvolebná kampaň. A on pravdepodobne zistil, že aktivisti sa tomuto fenoménu venujú už dlhší čas a dosahujú čiastkové výsledky - dokonca aj dohody s investormi. (Áno, priznávam, že po drobných úpravách sú viaceré projekty veľmi zaujímavé, tak prečo to nevyužiť?) Lenže už takmer všetky problémy v bratislavskej komunálnej politike riešia aktivisti, a nie tí, ktorí sa silou-mocou tlačili na poslanecké lavice a ešte z toho aj profitujú. Zároveň je smutné, že práve Ivo Nesrovnal je členom strany, ktorá sa najviac spolupodieľala na devastácii Bratislavy za posledných vyše dvadsať rokov a za zlomok ceny predala majetok, ktorý má hodnotu stámiliónov.

Ivo Nesrovnal sa nemôže sťažovať, že nemal doteraz možnosť vyjadriť svoj vzťah k bratislavskému lesoparku. Už roky nemalá časť Bratislavčanov rôznymi spôsobmi bojuje za odvolanie Vladimíra Kutku, riaditeľa Mestských lesov a priateľa všetkých politických strán. Práve on premenil lesopark na výrobnú fabriku. Dôkazom jeho negatívnych zásahov je množstvo článkov s podloženými faktami, fotodokumentácie, písomné a vecné sťažnosti na magistrát, sťažnosti na poľovníkov. Výsledok? Žiadny. Vladimír Kutka na svojom mieste sedí stále. Nielen Ivo Nesrovnal, ale v mestskom zastupiteľstve sa nenašiel ani jeden poslanec, ktorý by sa ním zaoberal.

Ivo Nesrovnal uvádza, že Bratislava je pre developerov Klondike. Nuž podmienky pre Klondike vytvorila  aj jeho strana SDKÚ-DS v súčinnosti s KDH a Smerom. A k výstavbe zatiaľ povedal len toľko, že bude bojovať za výškovú reguláciu. To má byť akože všetko? Vie vôbec, čo hovorí? Bojovať treba za normálny Územný plán Bratislavy v súčinnosti s územnými plánmi zón. Ono je totiž už potom vlastne jedno, či vo vinohradoch alebo vilových štvrtiach postavíte štvor alebo šesť poschodové betónové bytovky, keď ich navyše zahustíte do maximálnej miery. Bratislava má síce potenciál na výstavbu pre ďalších 300 000 obyvateľov, to by však museli pochybní investori časť financií použiť na budovanie infraštruktúry, tak ako je to všade vo svete, a nie sa sústavne pripájať na už teraz preťažené siete. Ale to asi pána Iva Nesrovnala nezaujíma. Je poslancom za mestskú časť Ružinov, ale nepočul som, že by sa aktívne do niečoho podobného zapojil.

Keď zhrnieme body, ktorým sa chce "venovať", nie je ich veľa: ochrana lesoparku, komunikácia s developermi. To zatiaľ prezentoval Ivo Nesrovnal, ako víziu do budúcnosti. Doterajšie štyri roky pôsobenia v mestskom parlamente však ukazujú pravý opak. Absolútny nezáujem o tieto problémy.

K námietkam pána Kutku sa vyjadrujem v tomto článku: http://puk.blog.sme.sk/c/373646/vyvraciam-klamstva-riaditela-mestskych-lesov.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?