Ficova mládež, buditeľka rána

Autor: Robert Puk | 8.9.2014 o 13:17 | (upravené 8.9.2014 o 13:47) Karma článku: 26,96 | Prečítané:  5914x

Hovorí sa, že strana Smer má najviac voličov a sympatizantov v strednej a staršej generáciach. Nie je to celkom tak. Ficovci sa zabezpečili tak, ako v nedávnej minulosti Komunistická strana Československa v podobe svojich nomenklatúrnych kádrov Socialistického zväzu mládeže. Z tých mali vyrásť noví, čelní predstavitelia štátu a strany - teda ČSSR a KSČ. Medzi takýmito kádrami boli pred koncom 90.rokov pred novembrovou revolúciou aj Robert Fico či Peter Weiss, posledný šéf KSS a súčasný veľvyslanec v Maďarsku.

Po tomto vzore si aj strana Smer vytvorila svoj Socialistický zväz mládeže. Volá sa Mladí sociálni demokrati a sú to smerácki funkcionári a straníci už od plienok. Máme ich na tanieri takmer dennodenne - Brixi, Blaha a Kolesík, tých dokonca umiestnili v parlamente. Hovorí sa, že kým je človek mladý musí byť ľavičiar. No, dajme si ruku na srdce, ktorý mladý človek, ktorý nie je profesne alebo morálne na dne, by išiel do takéhoto spolku?

Svoj predvoj však Smer zabezpečil aj inak. Svojim mládežníkom vytvoril dobre platené miesta v štátnej správe a na komunálnej úrovni. Takýmto príkladom sú hovorca ministra školstva Michal Kaliňák, ktorý je aj v predstavenstve bývalej zväzáckej štátnej organizácii Hotely mádeže SR, a. s., poradca primátora Ftáčnika Michal Feik - takisto Hotely mládeže SR, a.s. Ak už nie je miesto tam, "pracujú" ako správcovia nadácií, členovia predstavenstiev, všetko v súbehu s prácou v nejakom nezmyselnom mestskom podniku alebo mestskej akciovke.

A ďalej, "vládni sponzori" prevádzkujú firmy, vždy so zaujímavou oblasťou podnikania.Tu je príklad podnikania socálno-demokratickej firmy - a budem citovať, lebo takýto legálny paškvil nemá v normálnej spoločnosti obdoby - "Poradenská činnosť v oblasti prípravy a implementácie projektov financovaných s využitím prostriedkov Európskych spoločenstiev"! Alebo: "Príprava analytických monitorovacích a hodnotiacich dokumentov súvisiacich s využitím prostriedkov Európskych spoločenstiev." Predovšetkým, je výkon práce v týchto oblastiach, za ktorú zoberú tučnú odmenu,neskontrolovateľný a objem peňazí, samozrejme presne neurčený, si pseudovykonávateľ určí od buka do buka. Napokon, nie nadarmo sa tento druh podnikania ľudovo nazýva "priživovanie sa" a "vyžieranie eurofondov".

Je dúfam jasné, že na Slovensku vyrastá ďalšia generácia postkomunistických funkcionárov a "štátnych podnikateľov", ktorí sa veľmi rýchlo učia sofistikovane odčerpávať slušnú sumu a to nielen zo štátneho rozpočtu, ale aj z eurofondov samozrejme bez akéhokoľvek pracovného nasadenia. Len tárať a kradnúť nápady, tak ako to robili ich komunistickí predkovia. Veď školiteľov majú dobrých. Absolvovali na to v minulosti nejedno štátom platené školenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?