Miestna časť Trpákovo

Autor: Robert Puk | 17.9.2014 o 13:07 | Karma článku: 36,24 | Prečítané:  3837x

Určite ich poznáte viac, ale ja hovorím o konkrétnej miestnej časti v Bratislave - Trpákove nad Trpákovom. Oficiálne sa volá Nové Mesto. Prečo je to tak? Toto je v našom hlavnom meste asi jediná mestská časť, kde treba vyvinúť nadľudské úsilie a osloviť snáď desať občianskych združení, stovky aktivistov, aby ste napríklad vybavili takú bežnú vec ako osadenie smetného koša na stojan alebo označenie ulice tabuľkou s názvom.

Už roky sa po celej Bratislave traduje, že úradníci, ktorí nevedia vykonávať svoju agendu alebo sú za nejaký priestupok - napríklad nadmerné požívanie alkoholu - doslova vyhodení buď z magistrátu alebo inej mestskej časti, nájdu útočisko na radnici Nového Mesta. Tu má zelenú neodbornosť a neplnenie si pracovných povinností úradníkov. Úradníci vás síce budú presviedčať, že to čo vidíte na vlastné oči, nie je pravda a to preto, lebo problémy, ktoré vyžadujú prítomnosť v teréne riešia z kresla v kancelárii. Zelenú má všetko to, čo nie je v súlade s vyhláškou, zákonom alebo predpisom. O arogancii voči obyvateľom ani nehovorím. Preto v poslednom prieskume otvorenosti samospráv voči občanom skončila radnica Nového mesta v rámci Bratislavy na poslednom mieste. V tomto však veľkú rolu zohrávajú aj terajší poslanci miestneho zastupiteľstva.

Ale to nie je všetko. O necelé dva mesiace sú komunálne voľby a o dva dni sa odovzdávajú kandidátky na starostu, poslanca mestského a poslanca miestneho zastupiteľstva. Obyvatelia Trpákova nad Trpákovom však doteraz ani zďaleka netušia, kto všetko bude kandidovať za starostu, poslanca mesta a poslanca miestnej časti. Nevedia to ani samotní súčasní poslanci a to už je také zúfalé, že to ani nie je do plaču. Napríklad v našej  miestnej časti Trpákova, čo je asi štvrtina, teda približne 10 000 obyvateľov, to nevie naozaj asi nikto. Možno desať ľudí. A teraz čerešnička na torte: do komunálnych volieb sa tu hlásia aj takí kandidáti, ktorí v iných mestských častiach už prepadli, a to aj niekoľkokrát a za všetky možné aj nemožné strany a hnutia. Tu určite uspejú, veď sú v Trpákove.

Máme však ako jediná mestská časť aj opačný jav ako v ostatných mestských častiach a tou je úbytok počtu obyvateľov a to aj napriek masívnej zástavbe. Sme totiž najhustejšie zastavanou mestskou časťou Bratislavy. Je to tak, že mnohí obyvatelia si trvalý pobyt uvádzajú v inej mestskej časti. Pýtal som sa mnohých prečo to tak je. Odpoveď je jasná, nuž preto, lebo v ktorejkoľvek inej mestskej časti podobnú vec vybavíme ľavou zadnou na počkanie, Trpákove nad Trpákovom pardon, v Novom Meste, čakáme mesiace a niekedy aj roky. A niekedy sme sa vôbec nedočkali.

Tak sa potom nedivte aj takému fenoménu, že v poslaneckých laviciach sedia smiešne figúrky, ktoré nemajú prehľad, nevedia, ale ani netušia ako vyzerá ich gesčný obvod, ulice, ktorými nikdy neprešli. Keby ste ich vyložili so zaviazanými očami na niektorej z nich - a na starosti ich majú pár - netušili ani to v akom meste sa nachádzajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať?

Ak ste si mysleli, že viete, čo je populizmus, s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa mýlili.

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Realita Československej ľudovej armády.

ŠPORT

Drastický šport. Prečo Slovenky nezískali medailu

Velez-Zuzulová aj Vlhová jazdia výborne.


Už ste čítali?