Miestna časť Trpákovo

Autor: Robert Puk | 17.9.2014 o 13:07 | Karma článku: 36,33 | Prečítané:  3857x

Určite ich poznáte viac, ale ja hovorím o konkrétnej miestnej časti v Bratislave - Trpákove nad Trpákovom. Oficiálne sa volá Nové Mesto. Prečo je to tak? Toto je v našom hlavnom meste asi jediná mestská časť, kde treba vyvinúť nadľudské úsilie a osloviť snáď desať občianskych združení, stovky aktivistov, aby ste napríklad vybavili takú bežnú vec ako osadenie smetného koša na stojan alebo označenie ulice tabuľkou s názvom.

Už roky sa po celej Bratislave traduje, že úradníci, ktorí nevedia vykonávať svoju agendu alebo sú za nejaký priestupok - napríklad nadmerné požívanie alkoholu - doslova vyhodení buď z magistrátu alebo inej mestskej časti, nájdu útočisko na radnici Nového Mesta. Tu má zelenú neodbornosť a neplnenie si pracovných povinností úradníkov. Úradníci vás síce budú presviedčať, že to čo vidíte na vlastné oči, nie je pravda a to preto, lebo problémy, ktoré vyžadujú prítomnosť v teréne riešia z kresla v kancelárii. Zelenú má všetko to, čo nie je v súlade s vyhláškou, zákonom alebo predpisom. O arogancii voči obyvateľom ani nehovorím. Preto v poslednom prieskume otvorenosti samospráv voči občanom skončila radnica Nového mesta v rámci Bratislavy na poslednom mieste. V tomto však veľkú rolu zohrávajú aj terajší poslanci miestneho zastupiteľstva.

Ale to nie je všetko. O necelé dva mesiace sú komunálne voľby a o dva dni sa odovzdávajú kandidátky na starostu, poslanca mestského a poslanca miestneho zastupiteľstva. Obyvatelia Trpákova nad Trpákovom však doteraz ani zďaleka netušia, kto všetko bude kandidovať za starostu, poslanca mesta a poslanca miestnej časti. Nevedia to ani samotní súčasní poslanci a to už je také zúfalé, že to ani nie je do plaču. Napríklad v našej  miestnej časti Trpákova, čo je asi štvrtina, teda približne 10 000 obyvateľov, to nevie naozaj asi nikto. Možno desať ľudí. A teraz čerešnička na torte: do komunálnych volieb sa tu hlásia aj takí kandidáti, ktorí v iných mestských častiach už prepadli, a to aj niekoľkokrát a za všetky možné aj nemožné strany a hnutia. Tu určite uspejú, veď sú v Trpákove.

Máme však ako jediná mestská časť aj opačný jav ako v ostatných mestských častiach a tou je úbytok počtu obyvateľov a to aj napriek masívnej zástavbe. Sme totiž najhustejšie zastavanou mestskou časťou Bratislavy. Je to tak, že mnohí obyvatelia si trvalý pobyt uvádzajú v inej mestskej časti. Pýtal som sa mnohých prečo to tak je. Odpoveď je jasná, nuž preto, lebo v ktorejkoľvek inej mestskej časti podobnú vec vybavíme ľavou zadnou na počkanie, Trpákove nad Trpákovom pardon, v Novom Meste, čakáme mesiace a niekedy aj roky. A niekedy sme sa vôbec nedočkali.

Tak sa potom nedivte aj takému fenoménu, že v poslaneckých laviciach sedia smiešne figúrky, ktoré nemajú prehľad, nevedia, ale ani netušia ako vyzerá ich gesčný obvod, ulice, ktorými nikdy neprešli. Keby ste ich vyložili so zaviazanými očami na niektorej z nich - a na starosti ich majú pár - netušili ani to v akom meste sa nachádzajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?