Debakel Siete?

Autor: Robert Puk | 1.10.2014 o 13:09 | Karma článku: 28,44 | Prečítané:  6422x

Len pár mesiacov po vzniku sa zdá, že to naozaj bude riadny debakel. A týka sa to komunálnych volieb v Bratislave. Sieť sa totiž rozhodla ísť do koalície okrem iného s krachujúcou a sprofanovanou SDKÚ. V tomto prípade však nejde o to, či strana stráca svojich členov, sympatizantov a voličov. Ide o to aké mená a osoby ponúka hlavnému mestu a jeho obyvateľom. 

Začína to už pri kandidátke na primátora. Najprv sa Sieť nevedela dohodnúť na vhodnom kandidátovi a nakoniec vybrala akúsi pani, bývalú úradníčku samosprávy, dnes manažérku Tatianu Kratochvíľovú, človeka, ktorého nebolo nikdy a nikde vidieť. To by síce až tak nevadilo, ale po pozretí sa na jej televízne  vystúpenie, kde sa zmohla len na slovo "pokus", som uvažoval, či sa mi sníva alebo omylom vysielajú nemú grotesku. Nebola totiž schopná reagovať ani na jednoduché otázky redaktora. Absolútny debakel a odporúčam ani ste si ho celý pozreli na internete.

Manažéri strán, ale aj kampaní často upozorňovali lídrov a vedenia strán, aby sa vyvarovali chybám pri preferovaní ľudí, ktorí svojich voličov sklamali, neosvedčili sa a politiku brali ako zárobkový podnik. Na tomto v podstate skrachovalo HZDS, svojich voličov tu stráca SMER - a to nielen vďaka niektorým "podnikateľom" dnes ministrom alebo štátnym tajomníkom, ale aj "veľkopodnikateľom", ktorých štát  živí,  stoja v pozadí a, samozrejme, poťahujú nitkami. A Sieť po nich tieto chyby opakuje. Škoda.

Nebudem vás zaťažovať všetkými mestskými časťami, spomeniem len Nové Mesto. Tam Sieť v spolupráci s SDKÚ do svojho tímu chytila takú smutne známu postavičku ako Libor Gašpierik. Libor Gašpierik je človek, ktorého životným krédom je pofľakovať sa po rôznych úradoch samospráv, sedieť v predstavenstvách mestských podnikoch a samozrejme robiť všetko preto, aby v mestom platených podnikoch zamestnal aj svojich rodinných príslušníkov. Veľká odvaha Siete!

Začína byť jasné, že novovzniknutá strana nie je schopná zmobilizovať sa do komunálnych volieb v Bratislave s vhodnými politickými partnermi, aj keď - musím uznať - výber je mizerný. No táto nová strana ani nie je schopná presadiť aspoň ako tak prijateľných kandidátov. Samoľúbosť a zahladenosť do seba lídrov strany Sieť sa teda preukazuje už teraz, inak sa totiž nedá vysvetliť to, čo stvára pred komunálnymi voľbami. Koniec-koncov v našej mestskej časti postavili ako kandidáta na starostu obyvateľom úplne neznámeho a neaktívneho človeka Pavla Martanoviča. 

Zdá sa mi preto, že Sieť bude mať po komunálnych voľbách veľmi veľa práce, aby za rok a pol do parlamentných volieb prezentovala ľudí, ktorí voličov oslovia, pretože takýmto spôsobom môžu na parlamentné lavice zabudnúť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?