Novomestské sľubotechny pred voľbami

Autor: Robert Puk | 10.11.2014 o 15:02 | (upravené 10.11.2014 o 17:59) Karma článku: 34,10 | Prečítané:  3272x

Pre malé objasnenie. V komunálnej politike je "sľubotechna" poslanec alebo kandidát na poslanca, ktorý keď sa svojimi nezmyselnými a nesplniteľnými sľubmi náhodou pretlačí do poslaneckých lavíc miestnej časti alebo mesta, okamžite končí s akoukoľvek aktivitou pre zlepšenie kvality života obyvateľov a venuje sa výlučne svojim súkromným kšeftom.

My v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto máme takýchto kandidátov hneď niekoľko. Títo ľudia asi majú svojich voličov za bláznov, pretože inak len ťažko sa dá uveriť tomu, čo sľubujú. Hlavne sa nedá veriť tým, ktorí už teraz sedia v poslaneckých laviciach a tým, ktorých doterajší život a činy dokazujú pravý opak.

Medzi takýmito trúfalcami sa objavil ako blesk z jasného neba akýsi Pavol Derkay, bývalý generálny riaditeĺ Dopravného podniku mesta Bratislavy, ktorý túto nešťastnú organizáciu viedol "až dva roky". Asi bol veľmi úspešný manažér. To však nie je všetko. Zaujímavejšia je jeho politická kariéra. Kandidoval už všelikde a za všelikoho. V roku 2006 kandidoval v Karlovej Vsi na post miestneho poslanca, za zoskupenie strán Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS, neprešiel. V júni 2006 kandidoval do NR SR s Pavlom Ruskom a jeho vymyslenou, a na jedno použitie založenou, stranou ANO, neprešiel. V roku 2010 znovu kandidoval za Karlovu Ves do miestneho zastupiteľstva, tentokrát ako občiansky kandidát za stranu LIGA. Pre objasnenie LIGA založil neslávne známy politik Robert Nemcsics a Derkay sa stal jej podpredsedom. Znovu neprešiel. Tentokrát kandiduje v nadchádzajúcich voľbách, ako nezávislý kandidát, do miestneho zastupiteľstva Nové Mesto. Pre istotu, sa pred niekoľkými mesiacmi, stal v Novom Meste členom sociálnej komisie. Vraj odborník na sociálnu oblasť, zrazu. O jeho podnikateľských aktivitách asi len toľko: pozrite si Obchodný register SR. Je tam dvadsaťpäť firiem, mnohé z nich v konkurze, vymazané z OR SR, bez povinných zápisov. Katastrofa.

Ďalším trúfalcom, ale tentokrát rúbajúcim vyššie, až do mestského zastupiteľstva je Vladimír Mikuš, vedúci oddelenia dopravného inžinierstva na magistráte. Asi preto tak vyzerajú cesty v Bratislave. Ten pán prostredníctvom svojich predvolebných novín, ale aj osobne na stretnutiach s budúcimi voličmi, nasľuboval toľko, že je pravdepodobne osobným priateľom niektorých európskych bankárov. Vyberám len niečo. Pod hlavičkou Ja som Bratislavčan, sľubuje aj so svojim synom a akýmsi Andrejom Balgom. podporu lokálnych výrobcov, letné tábory pre deti, rezidenčné parkovanie - to sa mimochodom sľubuje už roky. Jeho syn dokonca pracuje v komisii územného plánovania Nového Mesta. Tak preto majú developeri otvorené dvere pre svoje nezmyselné projekty a bytovky rastú priamo v lese a vo vinohradoch? Dokonca mal toľko drzosti, že uverejnil článok s titulkom Berú nám posledný kus prírody! Je síce venovaný vinohradom, ale keď ho predseda o.z. Za lepšiu Kolibu poprosil o pomoc pri nelegálnych výruboch lesov na Kolibe, odpovedal, že nemá čas. Ďalej už nie je čo komentovať.

Tretím kandidátom do miestneho zastupiteľstva je Pavol Galamboš, ktorý je doteraz vedený v obchodnom registri ako jeden z konateľov ďalšieho nezmyslu pod názvom Novomestské parkovacia spoločnosť. Vraj sa svojej funkcie po dvoch rokov nič nerobenia vzdal. Takmer pred rokom v článku Zaparkujem - Nezaparkujem nasľuboval Novomešťanom parkovacie miesta, rezidenčné karty a neviem čo ešte. Áno, situácia s parkovaním je aj v bratislavskom Novom Meste kritická. Nové Mesto susedí so Starým Mestom a tam platí spoplatnené parkovanie a rezidenčné karty, a tak motoristi využívajú plochy u susedov. Samozrejme, nič z jeho sľubov sa neuskutočnilo a s týmto pánom by sme v budúcnosti zaparkovali jedine tak v Stupave. Mimochodom Mestské zastupiteľstvo na poslednom zasadnutí svojim uznesením zrušilo spoločnosť Mestský parkovací systém a to od 1.11.2014! Dúfam, že tento nezmysel zruší aj radnica a poslanci Nového Mesta. Takže vyše dva roky pôsobenia vo funkcii a výsledok veľká nula. Daňoví poplatníci tak zaplatili len jeho odmeny a vklad pri založení spoločnosti. Akýmsi zázrakom však sedí v poslaneckých laviciach už dve volebné obdobia a jeho pracovná kariéra je doteraz viazaná na štátne a mestské podniky, len z krátkou časovou výnimkou v práci v súkromnej firme.

Takže máme aj takýchto kandidátov, ústa plné veľkých sľubov, ale na výsledok, v ich prípade, by ste čakali márne. Mimochodom dnes je na radnici Nového Mesta návšteva z Moldavska ohľadne zbierania skúseností z fungovania samospráv. Moldavsko sa totiž uchádza o vstup do Európskej únie. Som presvedčený, že zo spomínanými pánmi, ak by sa náhodou a nejakým nedorozumením stali poslancami, sa nebudú Moldavci učiť od nás, ale my od nich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?