Diletantstvo, arogancia a nezáujem

Autor: Robert Puk | 28.11.2014 o 12:13 | Karma článku: 22,58 | Prečítané:  10165x

Tieto tri javy už dlhodobo sprevádzajú správu Mestských lesov Bratislava a radnicu bratislavského Nového Mesta. Zdá sa vám v tomto prípade spojenie mestských lesov a radnice divné? To divné súvisí aj s posledným prípadom.  

V tomto poslednom prípade ide o výstavbu neohlásenej stavby, teda bez stavebného povolenia (čo je v Novom meste, žiaľ, už bežná samozrejmosť) a vybudovanie prístupovej cesty pre ťažké stavebné mechanizmy cez les na území bratislavského lesného parku z miesta kde denno-denne za oddychom a pokojom v prírode prichádzajú stovky ľudí.

To však nie je všetko. Nepochopiteľné sú aj kroky správy MLB (Mestské lesy Bratislava), kde žiadajú obyvateľov, aby sami preverili celú situáciu. Teda to, kde sa vôbec spomínaná cesta nachádza, kto povolil stavbu a kadiaľ  vlastne chodia mechanizmy. Dobre čítate, správa lesov žiada  obyvateľov, riešiť vážny problém, ktorý  sa deje na pozemkoch, ktoré majú v správe od hlavného mesta! Vedenie magistrátu aj mestskí poslanci by mali začať vážne uvažovať koho vlastne zamestnávajú. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale osobne by som vymenil všetkých.

Spomínam si na predvolebné sľuby niektorých novomestských poslancov, ktorí sa bili do pŕs a sľubovali: "My lesopark postrážime!" alebo tie týkajúce sa čiernych stavieb: "budeme všetko sledovať ako orly", "je to naša srdcová záležitosť". Aj tu sa prejavila "vysoká politická škola komunálnych politikov" - nič, len prázdne reči, nesplniteľné sľuby a neschopnosť riešiť aj ten najmenší problém. Teda všetko pokračuje podľa minulosti, to znamená, nerieši sa nič. A vôbec sa nečudujem, že sme smiech ostatným mestským častiam. Oprávnene. Už teraz je jasné, že si ďalšie štyri roky užijeme denno-denného strachu a rozčuľovania, čo sa skrsne v hlave nejakého bláznivého stavebníka, pretože títo majú v mestskej časti Nové Mesto dvere otvorené.

Čudujem sa tým, čo sa tak vehementne hrnuli do funkcií - či už na úrad alebo na miesta poslancov - veď, napokon kandidátov sme mali ako maku, keď na to nemajú morálne, ľudské ani odborné predpoklady a nedokážu častokrát vyriešiť ani ten prvý a najmenší problém. A čo je ešte horšie, nepoznajú okrem svojej ulice a možno troch priľahlých, ani svoju štvrť, nieto ešte obyvateľov. Núka sa otázka, načo nám vlastne tí poslanci a úradníci sú, keď MLB žiada od nás, obyvateľov, aby sme čierne stavby strážili a les bránili pred devastáciou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?