Čierna ťažba v lesoparku pokračuje!

Autor: Robert Puk | 15.12.2014 o 16:07 | Karma článku: 21,34 | Prečítané:  7954x

Pokračuje a dá sa len hádať, či v tom má prsty riaditeľ Kutka, niekto z pracovníkov lesoparku, niekto z magistrátu alebo kamarát komunálny poslanec. Tu sa kruh uzatvára.

Takmer celý minulý týždeň lietala v priestore bratislavského lesoparku od Kamzíka, cez Ahoj, až po Kolibu stará a známa vétrieska a jej osádka sa venovala ťažbe dreva. Nešlo pritom o popadané, suché alebo inak napadnuté stromy. Bez problémov pílili zdravé kusy, spracovávali a nakladali. Veď čo, zima sa blíži a kamaráti si radi zakúria v krboch. Je to také moderné! Ak si myslíte, že pri takýchto zlodejinách vám pomôže Stráž ochrany prírody, tak ste na omyle, jej členovia sú častokrát rôzni štátni úradníci typu Patrika Luttera - poľovníka a niekoľko násobného kandidáta na rôzne poslanecké funkcie a doteraz vedúceho pracovníka odboru ochrany životného prostredia Okresného úradu Bratislava. Inak, my nezabúdame, Patrik Lutter je zlaté dieťa Mečiarovej mládeže! Členovia tejto "stráže" si preukazy vybavovali hlavne preto, aby sa ako vášniví poľovníci dostali autom priamo do lesa. Pre nič iné.

Dlhodobé problémy so spravovaním lesoparku sú známe širokej verejnosti. Táto stále dúfa, že sa niečo pohne správnym smerom. Posledným krokom bolo zvýšené úsilie Bratislavčanov, ktorí v podstate dotlačili poslancov mestského parlamentu spraviť všetko preto, aby sa z lesoparku nestal prales, ale ani púšť podobná vojenskému výcvikovému priestoru Záhorie. Spoločnými silami sa podarilo v Lesoparku do konca roka úplne zastaviť ťažbu a od budúceho roka, okrem iného, stanoviť jasné pravidlá a podmienky pri nakladaní s drevnou hmotou. Rozhodlo vedenie mesta, všetci poslanci a vôbec všetci kompetentní. Nosom krútila len objaviteľka a tútorka všemocného pána riaditeľa Jarmila Tvrdá, vraj kde zoberieme 300 000 eur na dotáciu pre lesopark? No, pani Tvrdá tam, kde so železnou pravidelnosťou preflákavate a tunelujete každoročne desiatky miliónov eur v mestských podnikoch - počnúc dopravným podnikom, cez vodárne a končiac OLO a jeho predraženými službami.

Ani zákaz však nepomohol. Riaditeľ Kutka a jeho podriadení asi rozhodli inak. Nie je na tom nič divné. Už desať rokov v lesoparku totiž platí, že čo povie riaditeľ  to je sväté, poprípade čo rozkáže jeho poľovnícka družina. Pýtate sa prečo? Lebo je to politický protežant, nie odborník. Presadzovali ho a doteraz držia politické strany, ktoré už dlhodobo devastujú celé mesto. A to vo všetkých oblastiach života. Devastátori z KDH, SDKÚ a ich koaličné prilepence na čele so Sieťou a Most-Híd. Samozrejme za výdatnej pomoci ich sponzorov. Inak je pre mňa veľkým prekvapením, že sa veľa z týchto politických skrachovancov, bez akýchkoľvek morálnych princípov a zásad, vôbec dostalo do mestského zastupiteľstva, ale na miesta starostov a poslancov rôznych mestských častí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?