Kto získa bratislavskú zlatú baňu?

Autor: Robert Puk | 23.9.2015 o 12:44 | (upravené 23.9.2015 o 13:35) Karma článku: 12,45 | Prečítané:  10280x

Tou zlatou baňou myslím tri akciové spoločnosti vo vlastníctve mesta Bratislavy, teda dopravný podnik, vodárne a smetiarov. A zlatá baňa je to preto, lebo ročne sa v týchto podnikoch otáčajú stovky miliónov eur.

Z tých stoviek miliónov sa však za tie roky niekoľko, a nie málo, akosi vyparilo. Už niekoľko dní prebiehajú v médiach správy, že nezávislí mestskí poslanci Ján Hrčka a Dana Čahojová dostali ponuku priamo z magistrátu, konkrétne od Romana Holeša, poradcu primátora Iva Nesrovnala, na akúsi dohodu o obsadení miest vo vedení spomínaných mestských podnikov vybratými ľuďmi. Sú teda tlaky z magistrátu alebo nie? V tomto prípade sa treba pozrieť na dôveryhodnosť ľudí zapojených do tohoto výberového konania. Ján Hrčka a Dana Čahojová sú bratislavskej verejnosti roky známi ako aktivisti, ktorí požívajú dôveru mnohých Bratislavčanov a nepotrebovali sa do mestského parlamentu dostať za účelom vedľajšieho, "bočného", príjmu. Čo sa týka druhej strany, tam už sú vážne pochybnosti. Primátor Ivo Nesrovnal má oficiálne štyroch poradcov. Všetci štyria pochádzajú z prostredia Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša, preto si ch trochu predstavme.

Roman Holeš bol spolumajiteľom reklamnej agentúry VYV, ktorá sa niekoľkokrát premenovala a darilo sa jej výhradne v čase, keď dostávala štátne zákazky od spoločností TIPOS, Slovenská pošta a pod., samozrejme, počas vlády SDKÚ Mikuláša Dzurindu. Meno Roman Holeš však nájdete aj pri spoločnosti NAFTA, a.s. kde figuruje aj Daniel Křetinský, spolumajiteľ Európskeho prúmyslového holdingu, spolu s ľuďmi ako Patrik Tkáč či Ivan Jakabovič - teda J&T.

Milan Ježovica, viedol komisiu pri posudzovaní kandidátov na riaditeľa dopravného podniku, pracoval ako štátny tajomník na MZV SR, poslanec NR SR za SDKÚ a bol šéfom miestnej organizácie SDKÚ v Ružinove, navyše pôsobil ako zahraničnopolitický analytik v Miklošovej M.E.S.A. 10.

Milan Galanda bol poslancom NR SR v rokoch 1990-1992, v rokoch 1995-1999 pracoval na magistráte ako vedúci pracovník na oddelení ekonomickej stratégie a pôsobí v združení K 8 (?), ktoré má v programe obhajovať záujmy Hlavného mesta Bratislavy a krajských miest a ich obyvateľov. Počuli ste niekedy o tomto združení? Ja veru nie. Okrem toho bol členom dozornej rady v podnikoch s majetkovou účasťou mesta Intertour a.s. (tá zanikla) a RECAR a.s., kde figuruje aj Richard Flimel, spolumajiteľ spoločnosti Štúdia Koliba, spolu s Petrom Korbačkom z J&T.

Posledný Ján Marušinec tiež pôsobil v spoločnosti M.E.S.A 10, ohrial sa aj v Bratislavskej integrovanej doprave, EXIM Banke, napodiv bok po boku Vazila Hudáka, (vtedy bol viceguvernér EXIM banky Michal Borguľa) a Slovenských elektrárňach. Nájdete ho ako poradcu predsedu BSK a ako externý poradca pracoval pre Ivetu Radičovú.

Úsudok o dôveryhodnosti týchto ľudí si môže urobiť každý sám. Podľa osôb, ktoré sa pohybujú v tesnej blízkosti Iva Nesrovnala len asi toľko, že začínam pochybovať o jeho úprimnom vystúpení z SDKÚ a o jeho nezávislosti. Je jasné, že ako kandidát spomínanej strany, by asi nebol primátorom a všetci, ktorí tam teraz poťahujú nitkami, sú z blízkeho prostredia bývalého vedenia SDKÚ, teda toho gorilieho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico nepripustil chyby, viní Kisku a médiá

???????My nikam neodchádzame, povedal Robert Fico na sneme Smeru v Častej- Papierničke.

KOMENTÁRE

Ficovi už nepomôžu ani dva kamene

Niet dôvodu si myslieť, že Smer a Fico budú robiť niečo iné, ako robili doteraz.

DOMOV

Začali hlásiť potraty cudziniek, stúpli takmer päťstonásobne

Mediklinik z Levíc začal zverejňovať počet potratov, ktoré urobil Poľkám.


Už ste čítali?