Novomestská radnica ruší to, čo vlastne neexistuje

Autor: Robert Puk | 13.10.2015 o 9:52 | (upravené 23.10.2015 o 18:18) Karma článku: 20,92 | Prečítané:  1605x

Ako sa dá zrušiť to čo vlastne neplatí, neexistuje a vlastne ani nikdy platiť nemalo? Nuž, v prostredí totálnych diletantov to ide.

Príďte sa pozrieť do bratislavského Nového Mesta na Junácku ulicu, kde sídli radnica a na vlastné oči uvidíte ľudí, ktorý toto dokážu.

O čo vlastne ide? Dnes je miestne zastupiteľstvo Mestskej časti Nového Mesta a jedných z bodov rokovania je zrušenie Štatútu mestskej časti aj z tromi jeho dodatkami. Štatút bol prijatý roku 2011, schválený miestnym zastupiteľstvom a od tohto dátumu trikrát novelizovaný-novelizovaný-novelizovaný, aj tak neplatný štatút. Štatút, ktorý sa nikdy nemal prijať, odhlasovať ani novelizovať. Už pred rokmi platil akýsi podivný štatút bývalého starostu Frimmela, počas vlády ktorého, sa z Nového Mesta stala akási zauralská gubernia - Frimmel si tak vytvoril si štát v štáte.

Na celý tento nezmysel okolo neplatného a vymysleného štatútu, prišla pracovná skupina nového prednostu miestneho úradu.

Úradnícky povedané je to takto: Pri posudzovani novelizácie štatútu mestskej časti pracovná skupina vytvorená prednostom miestneho úradu došla k záveru, že existencia tohoto interného právneho predpisu nemá oporu v platnom právnom poriadku Slovenskej republiky (možno v republike Trpákovo pána starostu hej). Takže súčasné platné znenie štatútu nedáva miestnemu zastupiteľstvu žiadnu právomoc, z ktorej by bolo možné odvodiť prijatie vlastného štatútu pre miestnu časť. Existuje názor - priamo z úradu - že miestna časť Nové Mesto má dlhoročnú tradíciu  (žiadnu dlhoročnú nemá), ale nemá oporu v právnom poriadku.

Takže uvediem len jeden príklad, keďže žiadny štatút nemáme a ten čo je asi obkreslený zo zošita nejakého žiaka základnej školy. Kto dal právomoc starostovi obce "ako štatutárovi" určiť päť poslancov, ako tzv. splnomocnených poslancov s príslušnými odmenami, ktoré daňových poplatníkov stáli nie menej ako 72 000 eur? 

To, že novomestská radnica je jedno komunálne smetisko, to už roky vedia obyvatelia celej Bratislavy. Slušní ľudia odtiaľ buď utekajú alebo jednoducho za tie roky rezignujú. Zostalo pár nadšencov, ktorí si myslia, že sa niečo zlepší. Určite by sa zlepšilo, no nie s takými ľuďmi, ktorí vládnu teraz a ktorí snáď úmyselne robia všetko proti svojim obyvateľom. 

Ešte jedna poznámka. Čo tam robí ten húf právnických analfabetov, ktorí za tie roky nepostrehli ani to, že nemáme funkčný ani ten najzákladnejší predpis, ktorý mestská časť, ak ňou chce byť má mať - alebo podobný predpis, ktorý by určoval jej fungovanie? Nuž, odpoveď je ľahká - robia tam preto, lebo ich nikde inde nechcú. A takých tam je naozaj neúrekom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?