Roztrhajú Nesrovnalovci bratislavský lesopark na kusy?

Autor: Robert Puk | 2.11.2015 o 12:02 | (upravené 2.11.2015 o 12:24) Karma článku: 13,13 | Prečítané:  9376x

Nuž, pravda je taká, že pán primátor za výdatnej pomoci Smerákov, pána župana a devätnástich poslancov župy na tom pracuje. A to celkom úspešne.

Celé toto snorenie po lukratívnych pozemkoch v lesoparku začalo už v roku 2011 keď župní poslanci za Smer - Martin Borguľa a Martin Glváč - zahrali divadlo. Žiadali vtedy odvolanie podpredsedu BSK Iva Nesrovnala okrem iného aj preto, že uprednostnil pri prenájme bývalých muničných skladov v srdci lesoparku športový klub Voda-Hory, v zastúpení Jiřim Drahošom, blízkym človekom Juraja Zikmunda. Ako vieme, Juraj Zikmund je Nesrovalov nominant a poslancami schválený nový riaditeľ mestských lesov. Zmluvu pre Voda-Hory nakoniec podpísal Pavol Frešo 4. 2. 2013 na 25 rokov za nájomné 150 000 eur. Ide o územie asi 1700 metrov štvorcových. Dohodnutú sumu však musí prenajímateľ preinvestovať na rekonštrukciu objektu. To však mal aj tak v pláne, lebo Mestská časť Záhorská Bystrica vydala športovému klubu Voda-Hory stavebné povolenie platné od 14. 2. 2014 na výstavbu turistickej chaty. Takže súkromný objekt za župné peniaze.

To je len začiatok. V auguste tohto roku, v médiach prebehla správa, že Bratislavský samosprávny kraj sa chystá prenajať pozemok priamo v lesoparku o rozlohe viac ako 56 000 metrov štvorcových. Kde? No, hneď vedľa pozemkov, ktoré už malo v prenájme spomínané združenie Voda-Hory. Doslova po pár hodinách od oznamu, vzniklo ďalšie občianske združenie s názvom Karpatský turistický spolok s bratislavskou adresou Romanova 35. Ide o bežný petržalský panelák. Túto adresu si uvádza aj neúspešný kandidát do miestneho zastupiteľstva v Petržalke, za stranu Smer Milan Borguľa. Náhoda? (Martin Borguľa je poslancom za Staré Mesto a je aj poslancom mesta Bratislavy.) Na poslednom zastupiteľstve BSK  28. 10. 2015 devätnásti poslanci odhlasovali pozemky aj budovy do nájmu Karpatskému turistickému spolku na 25 rokov s tým, že tiež majú preinvestovať 150 000 eur. (Viac o hlasovaní tu, pozrite Výsledok hlasovania 23.)

Nemusím nikomu pripomínať, že prenájom na 25 rokov to je vlastne niečo ako budúci predaj. Tak to aj pravdepodobne prenajímatelia urobia - ide o prebytočný majetok župy, takže stačí žiadosť a vhodní poslanci. V tomto prípade je to dar, keďže za prenájom nezaplatia vlastne nič.

Máme tu partiu: Nesrovnala, Drahoša so Zikmundom, združenie Voda-Hory a Karpatský turistický spolok s adresou totožnou, ako má Milan Borguľa.

Do hry však vstupujú ďalší páni: podnikateľ a developer Michael Dragašič so svojou skupinou. Sú majiteľmi 8. mlyna, ktorý poznáte pod názvom Klepáč, 9.mlyna, to je tá lukratívna stavba neďaleko oproti správe MLB, prevádzkujú bufet U Slivu neďaleko muničných skladov a v roku 2007 chceli na území nedokončenej rybárskej reštaurácie, kde je dnes odpudivý betónový skelet, hneď vedľa správy MLB, postaviť hotel. Na nátlak ochranárov sa im to vtedy nepodarilo. Nuž, to čo sa im nepodarilo vtedy, sa im podarí teraz, a to priamo v hornom toku Vydrice - v srdci lesoparku. Čo však majú títo páni spoločné s muničnými skladmi? Len to, že za o.z. Klepáč aj Karpatský turistický spolok oficiálne vystupuje Mgr. Tomáš Kratochvíľa. A Tomáš Kratochvíľa je človek z prostredia Michaela Dragašiča. Športový klub Voda-Hory sa nám akosi vyparil. (Viac tu.)

Takže, tí obyvatelia Bratislavy a návštevníci nášho mesta, ktorí máte radi prechádzky po bratislavskom lesoparku a nie ste zástancami výstavby na tomto území, poďakujte sa pánovi primátorovi Nesrovnalovi, ktorý toto celé začal. Poďakujte sa tiež pánovi Drahošovi a jeho blízkemu pánovi Zikmundovi, dnes riaditeľovi MLB, Milanovi Borguľovi zo Smeru a developerom z prostredia podnikateľa Michaela Dragašiča. Uvidíme v budúcnosti, kde ešte v lesoparku budú stavať. Trúfam si predpovedať, že priamo v jeho srdci.

Ak sa dnes v médiách toľko hovorí o morálnom komunálnom dne, tak to sa nachádza v Bratislave a jeho okolí.

article_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?