Komunálne dno Nesrovnal opäť zažiarilo

Autor: Robert Puk | 1.7.2016 o 9:42 | Karma článku: 12,69 | Prečítané:  14770x

Zažiarilo, keď si na včerajšom zasadnutí mestského parlamentu presadil zvýšene daní z nehnuteľností  rádovo o desiatky až stovky percent.

To, čo má v pláne však nepovedal Bratislavčanom, keď spolu so svojim najbližším komunálnym kamarátom, starostom Nového mesta Kusým otvárali na Kuchajde, kultúrne leto s veľkolepým ohňostrojom a šou, ktorá nás Novomešťanov stála doteraz viac ako 15 000 eur. Tam sa obidvaja zhodli, že vlastne nemajú Bratislavčanom čo povedať, nech si užívajú krásne leto (mimochodom urobte si ohňostroj medzi 22.00 a 22.30 uvidíte čo s vami urobí mestská polícia.)

Primátor Nesrovnal bohorovne vysvetľoval poslancom, že zvýšená daň pôjde na opravy ciest, chodníkov a proste na všetko čo je nutné spraviť a 50 % z nej dostanú mestské časti. Za našu mestskú časť Nové Mesto môžem povedať, že sme nevyčerpali ani polovicu peňazí určenú na opravy chodníkov, za to skalní voliči pána starostu Kusého, chodia na pravidelné výlety a kúpaliská počas celého roka.

Takže vybrať sa má okolo osem miliónov eur.

Voliči možno však nevedia, že Nesrovnal ako komunálny politik bol šesť rokov predsedom finančnej komisie mesta. A mal za sebou väčšinu poslancov mesta. Tí bačovali. Že hneď po voľbách navýšil rozpočet svojho sekretariátu o jeden milión eur, aby zamestnal svojich nezamestnaných a nezamestnateľných dzurindovsko-goriliackych kamarátov. Že tento pán okráda Bratislavu na parkovnom o 233 miliónov šestotisíc eur ročne. Zdá sa vám táto suma prehnaná, tak počítajme-len 80 000 áut s mimobratislavskými značkami, po osem hodín denne za 1 euro a 365 dní v roku. Voliči nevedia, že približne 8 z 10 prevádzok pohostinských služieb v Starom Meste platí podielové dane mimo Bratislavy a takisto stovky firiem a desaťtisíce ich zamestnancov. Že musíme živiť tie tisíce štátnych úradníkov, ich budovy a kompletný servis. Že sa doteraz rozkrádajú mestské akciové spoločnosti, ktoré pohltia takmer celý rozpočet mesta, kde vodiči MHD pracujú za 3, 88 eura na hodinu hrubého. Že v takzvaných lukratívnych štvrtiach, sú ešte doteraz poľné cesty a infraštruktúra, ktorú si zabezpečili samotní obyvatelia z vlastných finančných zdrojov už pred polstoročím. Ale buďte si istí, podnikatelia ako Bašternák alebo JaT dane platiť nebudú, ešte aj megavila Patrika Tkáča na Revíne je napísaná na firmu. A takisto možno neviete, že Nesrovnal, ako člen manažmentu štátnej akciovej spoločnosti Cargo Slovakia, dostával túto firmu každoročne do stámiliónových strát v eurách. Firma, ktorá je v každej normálnej krajine veľmi zisková.

Prekvapil ma na mestskom zastupiteľstve bohorovný prejav poslanca Hanulíka, hovorcu piatej cenovej skupiny obhajujúceho zvýšenie dane z nehnuteľnosti. Poslanca, ktorého manželka takisto mestská poslankyňa ako starostka Karlovej Vsi, dostala túto mestskú časť takmer do nútenej správy a povyťahovala si z rozpočtu pre seba nemálo finančných zdrojov. A samozrejme poprideľovala obecné byty kdekomu zo svojej rodiny. Ich syna musíme na úrade Nového Mesta živiť ako vedúceho oddelenia komunikácie, športu a mládeže kam sa dostal bez výberového konania. Pravdepodobne odmena starostu Kusého za tichú podporu strany Smer. Takže takýchto potrebujeme živiť zo zvýšených daní. Ak máte záujem pozrite si, čím sa takmer výlučne zaoberá mestský parlament na svojich zasadnutiach. V drvivej väčšine je to predaj majetku mesta za smiešne ceny súkromným osobám alebo firmám.

 

Záverom len toľko, som za korektné a opodstatnené zvyšovanie daní v Bratislave. Ale odmietam živiť komunálnych zlodejov, ktorí dostali toto mesto do stavu v akom je. A Nesrovnal a jeho skrachovaná SDKŮ sa na tom roky podieľala tak, že v celoslovenskom meradle sú Mečiar s Ficom slabí amatéri. A odmietam ešte preto, lebo moja rodina platí tomuto mesto takmer 60 rokov dane z nehnuteľnosti, podielové dane, zo svojich súkromných peňazí, spolu so susedmi dala vybudovať desiatky metrov verejnej komunikácie s asfaltovým povrchom, za svoje peniaze dala vybudovať všetky inžinierskej siete na verejnej komunikácii. A výhradne moja rodina zaplatila nemálo peňazí na zavedenie telefónnej linky pre desiatky obyvateľov našej lokality.  V čase keď sme boli smetiskom Bratislavy a do okolia sa nám neprikvasili také typy ako Nesrovnal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?