Ako sa bačuje v školstve, v bratislavskom Novom Meste

Autor: Robert Puk | 21.9.2016 o 12:52 | (upravené 21.9.2016 o 14:05) Karma článku: 18,21 | Prečítané:  2158x

V posledných dňoch v médiach prebehla správa, že v jednej z novomestských škôl, konkrétne na Riazanskej ulici zmizlo - teda popravde sa ukradlo - viac ako 40 000 eur.

Povráva sa, že peniaze z rozpočtu vraj išli na účet syna ekonómky školy. Ale to už nech vyšetrí polícia. Kontrolór mestskej časti Bratislava Nové Mesto a aj riaditeľka školy akoby boli zrazu ako na atletických pretekoch a urýchlene podali trestné oznámenia. Teraz, keď sa všetko prevalilo, začalo sa tým vážne zaoberať miestne zastupiteľstvo. Táto zlodejina však trvá už dva roky. Pýtam sa kde bol kontrolór mestskej časti Martin Böhm doteraz a čo robila riaditeľka školy pani Pošvancová doteraz? Na septembrovom zastupiteľstve sa obhajovala, že ona nie je ekonóm má veľa práce, musí učiť, viesť školu... Nuž asi takto:  určite neučí šesť hodín denne, skontrolovanie ekonomického chodu školy, teda len faktúry, zaberie tak 10 minút denne. Predsa do školi nechodí tisíc faktúr denne! 

Najhoršie na tom je, že tento prípad v Novom Meste nie je jediný, a zase prichádza na scénu pani Pošvancová riaditeľka ZŠ Riazanská, pod ktorú patrí aj materská škola na Teplickej ulici. V roku 2011 začalo odstraňovanie havarijného stavu škôlky, ktorý trval od roku 2007. Celé výberové konanie na odstránenie havarijného stavu, ktoré robila riaditeľka, čo je nonsens, postup stavebných prác, vyplácanie faktúr stavebnej firme, ale aj kontrola boli viac ako podozrivé. Muselo sa tým zaoberať miestne zastupiteľstvo a to od 3., ktoré sa konalo 6. 5. 2011 až do 8. ktoré sa konalo 13.12.2011.

Celý stenografický prepis je k dispozíciii na stránke Bratislava Nové Mesto, kolónka miestne zastupiteľstvo. Ak si to naklikáte zistíte, že je to pekná zlodejina. Celú podozrivú stavebnú operáciu, kde boli vybúrané možno dve priečky a osadená jedna sadrokartonová, bolo vyplatených takmer 50 000 sa veľmi snažili zhodiť zo stola vtedajší kontrolór miestnej časti Dúbravec, ktorý mimochodom doteraz pôsobí na oddelenení miestneho kontrolóra (asi veľa vie), bývalý prednosta Kolárik, ktorý je doteraz vedený ako poradca starostu Kusého (tiež asi veľa vie). Najprv totiž tvrdili, že všetko prebieha podľa plánu a potom pod tlakom niektorých poslancov sa začali krútiť. Už vtedy bol poradcom starostu Kusého terajší kontrolór Böhm, hoci vtedy síce nemal žiadne kompetencie, ale zasiahnuť a "poradiť" mohol. Nespravil tak, veď je verejným tajomstvom, že práve on bol do úradu nainštalovaný, klubom nezávislých, čo je vlastne klub starostu Kusého - alebo ako sa hovorí Klub Rudolfa Kusého. Mimochodom na začiatku prác starosta Kusý podpísal vyplatenie nezvyčajne vysokej finančnej zálohy pre danú firmu. Konkrétne ide ABC Market  Slovakia a na sociálnych sieťach si môžete pozrieť ako firma podniká a podnikala. Zaoberajú sa teda všeličím, od nešpecializovaného veľkoobchodu (?), cez vodárenstvo, kanalizácie a technické služby až po nemocnice. Mimochodom doteraz dlžia finančnej správe a na odvodoch takmer 100 000 eur. Normálny komunálny politik by ich nepustil ani cez dvere kancelárie. Že ich pustil asi tušíte prečo.

Ešte jedna poznámka, kde bol a čo robil pán Novák, šéf školského úradu na Novom Meste, jeden z posledných dinosaurov možno ešte z gottwaldovskej éry? Ani nemukol.

Takže dajme si to dokopy Kolárik, Dúbravec, Pošvancová, Kusý. Toto sa mi spája iba z jedným menom bývalý starosta Frimmel, jeden z najväčších devastátorov majetku a rozpočtov bratislavského komunálu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.


Už ste čítali?