Devastácia bratislavského lesoparku pokračuje

Autor: Robert Puk | 9.3.2017 o 13:59 | Karma článku: 20,30 | Prečítané:  2051x

A pokračuje takmer dennodenne, napriek upozorneniam, článkom s faktami a fotodokumentáciou. Dajte toto mestským poslancom pod nos-aj tak nestačí.

Pokračuje napriek upozorneniam obyvateľov Bratislavy priamo mestským poslancom. Za tento stav sú priamo zodpovední primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, viacerí mestskí poslanci a niektorí pracovníci mestských lesov, konkrétne naša svätá trojica - Pivko, Ivičič a Antoško.

Veľmi ma prekvapila debata v TV Bratislava, ktorej sa zúčastnili mestskí poslanci Juraj Káčer a Rastislav Olekšák. Téma bola Mestské lesy - aké ich chceme mať.  No, s pánom Olekšákom o bratislavských lesoch nemôžete diskutovať, diskusia sa totiž krútila okolo poľovného revíru v lesoparku a tohoto smeráckeho poslanca zaujímal hlavne finančný výpadok 14 000 eur, pretože poslanci nepredĺžili zmluvu "občianskemu združeniu", ktoré malo revír prenajatý. Ako tu desať rokov bačovali vidí v lesoparku každý návštevník. Olekšáka tiež trápi výpadok financií pri zníženej ťažbe dreva, to znamená finančnú stratu, ktorá môže komplikovať fungovanie organizácie Mestské lesy Bratislava.

Nuž pánovi Olekšákovi poradím ako stratu nahradiť a napíšem to v bodoch:

1. Strata sa nahradí, keď nebudú po nociach kamióny s poľskými ŠPZ vyvážať kradnuté drevo po Ceste mládeže.

2. Ak sa nebude rúbať načierno priamo v lesoparku (najlepšie keď prší a les je prázdny), bez toho, aby boli oznamy kde a čo sa ťaží. Teda hlavne na úradnej tabuli MLB.

3. Ak si pán Olekšák preverí, ako pracuje na Železnej Studienke SBS, za ktorú Bratislavčania ročne platia takmer 50 000 eur.

4. Ak sa nebudú peniaze vyhadzovať na nezmyselné atrakcie, ako je domček na strome v cene takmer rodinného domu a vyrezávané figúrky za 20 000 eur. Že, pán Nesrovnal?

Tých bodov by som mohol napísať aspoň sto. Takže nabudúce nech pán Olekšák s pánom poslancom Borguľom radšej nepíšu listy prezidentovi Spojených štátov amerických Donaldovi Trumpovi ohľadne plotu pred americkou ambasádou, lebo tak končilo jeho vystúpenie v TV Bratislava k problematike mestských lesov, ale všímajú si, čo im hovoria obyvatelia tohoto mesta.

Toto však nie je všetko.

 

V posledných dňoch znovu ožil pracovný ruch okolo nelegálnej adrenalínovej cyklozjazdovky vedúcej priamo cez lesopark, ktorá vyúsťuje popri Krahulčej ulici pod bratislavskou Kolibou. Napriek upozorneniu a dokumentácii, ktorú dostala správa mestských lesov aj PZ SR sa vo výstavbe a devastácii lesa pokračuje ďalej. Najprv, pred niekoľkými mesiacmi sa ma snažil pracovník mestských lesov Peter Pivko presvedčiť, že lesné pozemky nepatria pod správu mestských, ale štátnych lesov, aby celá vec utíchla. Nuž, ale kataster nepustí, dané pozemky spravuje správa MLB. Informovaný bol aj PZ SR a ten konal tak, ako koná vždy - "kaliňákovsky". Preverili, usúdili, že neznámy páchateľ urobil škodu na životnom prostredí a celé to zhaslo. Páchateľ? Neznámy. Pre nich neznámy, ale verejnosti je táto skupina adrenalínových kazisvetov žiaľ známa. Správa mestských lesov sa zaviazala, že bude dané územie monitorovať a ak sa neodstráni nelegálna trať, odstráni ju samotná správa MLB.

A ako monitorujú MLB? Tak, že trať rastie, poškodzujú sa ďalšie a ďalšie porasty a turisti sa už pomaly môžu ísť prechádzať jedine tak po meste. Toto dané územie má na starosti práve horár Antoško, už na verejnosti známy ako horolezec a cyklista, obchodník s drevom... teda všetko len nie to, čo je jeho funkcia - teda horár. Nepríjemný, arogantný človek, s ktorým ktorým sa nedá komunikovať, pretože z úst sa mu sypú len urážky a vyhrážky. Nie, v tomto prípade neviním riaditeľa mestských lesov Juraja Zikmunda, ten naopak začal s revitalizáciou protipožiarnych nádrží - teda rybníkov na Železnej Studienke. Nový riaditeľ má len tú smolu, že medzi zamestnancami má ľudí, ktorí tam bačujú už roky a držia sa svojich miest zubami-nechtami. Ako inak.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.


Už ste čítali?