Komunálne SDKÚ sa nám v Bratislave rozdvojilo

Autor: Robert Puk | 25.5.2017 o 13:01 | (upravené 25.5.2017 o 15:19) Karma článku: 15,07 | Prečítané:  3956x

Veru, že rozdvojilo a to do zaujímavých útvarov. Ako to už na Slovensku býva s chronickými prevracačmi kabátov.

Kto dnes tvorí bratislavské SDKÚ? Na jednej strane je to župan Pavol Frešo so svojim župným tímom a pár mestskými a miestnymi poslancami a na druhej strane sa vytvoril zaujímavý spolok starostu Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý kandiduje na župana, ďalej starosta Dúbravky a zároveň mestský poslanec, vicežupan, Martin Zaťovič - tiež nominant SDKÚ. Potom župný, miestny a mestský poslanec Juraj Káčer, takisto nominant SDKÚ a takisto z Dúbravky. Zaujímavé je, že títo SDKÚ ešte pred rokom svietili na bilbordoch tesne vedľa seba ako kandidáti za SDKÚ do Národnej rady Slovenskej republiky: Frešo, Zaťovič a Káčer. Dnes je situácia iná: Zaťovič a Káčer podporujú Kusého - dlhoročného bojovníka proti SDKÚ a zarytého nezávislého. Prvé náznaky tejto skupinky bolo badať, keď sa vybral starosta Nového Mesta rozdávať sadeničky kvetov do Dúbravky a následne sa zúčastnil protestnej akcie proti výstavbe nájomných bytov, ktoré tu plánuje postaviť magistrát. To, že doma v Novom Meste sa z Podhorského Pásu stávajú akési Dlhé Diely, čierne stavby tu rastú ako huby po daždi, že pažraví developeri už teraz upchali celú Račiansku ulicu a to ešte nie sú dostavané tie stovky bytov v priestoroch bývalej Ferony a Danubius Elektro, že cesta autom od Tržnice po Biely Kríž - čo je 2,5 kilometra - trvá minimálne trištvrte hodiny a to mimo dopravnú špičku, že voličov, Kramárov, Ľudovej Štvrte, Dimitrovky, Bieleho Kríža a Mierovej Kolónie pred voľbami v roku 2014 oklamal tvorbou územných plánov zón, sa zdá byť akože v poriadku.

Prečo asi? Nuž možno aj pre "výplatu", ktorú dostávajú ako komunálni funkcionári. Martin Zaťovič bol kedysi učiteľom matematiky a riaditeľom strednej školy, takže jeho ročný príjem mohol byť tak okolo 15 tisíc eur. Dnes poberá ako starosta ročný plat 34 680 eur, ako poslanec BSK 7 696,36 eur a za členstvo v akejsi poloutajenej župnej organizácii Turizmus regiónu Bratislava dostáva ročne 20 400 eur. Pozrite si stránku Bratislavského samosprávneho kraja, aké aktivity táto organizácia vykonáva a aké dokumenty zverejňuje! Drzosť nadovšetko. Do daňového priznania však zabudol uviesť ešte príjmy od magistrátu. Naozaj sa mu nevodí zle: je vlastníkom bytu v Dúbravke a uvádza, že je vlastníkom rekreačného objektu v Záhorskej Bystrici. Ten rekreačný objekt sú dva domy a dva stavebné pozemky vo vilovej štvrti Podkerepušky v Záhorskej Bystrici, kde sa meter štvorcový predáva od 200 do 250 eur. Pekne si našetril, nie? Nemá žiadnu hypotéku a uvádza vklady v bankách, ktoré presahujú 35-násobok minimálnej mzdy.

Zle sa nevodí ani ďalšiemu z Kusého partie Jurajovi Káčerovi. Ako predajca áut v súkromnej firme totiž podľa daňového priznania zarobí ročne 7 927 eur. Ale ako komunálny funkcionár je to oveľa lepšie. Ako mestský poslanec poberá ročne 8 700,16 eura, ako poslanec Dúbravky dostáva ročne 2 619 eura, za členstvo v dozornej rade Bratislavskej vodárenskej spoločnosti 541,94 eura a v dozornej rade KSP 351 eura. Odmena župného poslanca tiež nie je zahodenie 7 215 eura. Jeho komunálny príjem je teda takmer trojnásobný ako výplata v súkromnej firme. Ale musí byť tiež veľmi, ale veľmi šetrný, keď si dokázal ako 32-ročný mladík, zarobiť na byt v Dúbravke a ďalšiu nehnuteľnosť s pozemkom v Karlovej Vsi.

Zázrak, koľko títo páni dokážu zvládať funkcií. Rád sa nechám prekvapiť za koho budú v ďalších komunálnych voľbách kandidovať páni Zaťovič a Káčer? Budú nezávislí, alebo za SDKÚ či prejdú do Most-Híd alebo nebodaj do Smeru?

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová, na jednom z posledných mestských zastupiteľstiev povedala, "ľudia sa nám smejú a pohŕdajú nami". V spomínaných prípadoch, už asi viete prečo. A ja s ňou v plnej miere súhlasím. Títo páni si výsmech zaslúžia. A nie sú jediní v Bratislave. Máme ich tu desiatky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.


Už ste čítali?