Komunálne SDKÚ sa nám v Bratislave rozdvojilo

Autor: Robert Puk | 25.5.2017 o 13:01 | (upravené 25.5.2017 o 15:19) Karma článku: 14,84 | Prečítané:  3798x

Veru, že rozdvojilo a to do zaujímavých útvarov. Ako to už na Slovensku býva s chronickými prevracačmi kabátov.

Kto dnes tvorí bratislavské SDKÚ? Na jednej strane je to župan Pavol Frešo so svojim župným tímom a pár mestskými a miestnymi poslancami a na druhej strane sa vytvoril zaujímavý spolok starostu Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý kandiduje na župana, ďalej starosta Dúbravky a zároveň mestský poslanec, vicežupan, Martin Zaťovič - tiež nominant SDKÚ. Potom župný, miestny a mestský poslanec Juraj Káčer, takisto nominant SDKÚ a takisto z Dúbravky. Zaujímavé je, že títo SDKÚ ešte pred rokom svietili na bilbordoch tesne vedľa seba ako kandidáti za SDKÚ do Národnej rady Slovenskej republiky: Frešo, Zaťovič a Káčer. Dnes je situácia iná: Zaťovič a Káčer podporujú Kusého - dlhoročného bojovníka proti SDKÚ a zarytého nezávislého. Prvé náznaky tejto skupinky bolo badať, keď sa vybral starosta Nového Mesta rozdávať sadeničky kvetov do Dúbravky a následne sa zúčastnil protestnej akcie proti výstavbe nájomných bytov, ktoré tu plánuje postaviť magistrát. To, že doma v Novom Meste sa z Podhorského Pásu stávajú akési Dlhé Diely, čierne stavby tu rastú ako huby po daždi, že pažraví developeri už teraz upchali celú Račiansku ulicu a to ešte nie sú dostavané tie stovky bytov v priestoroch bývalej Ferony a Danubius Elektro, že cesta autom od Tržnice po Biely Kríž - čo je 2,5 kilometra - trvá minimálne trištvrte hodiny a to mimo dopravnú špičku, že voličov, Kramárov, Ľudovej Štvrte, Dimitrovky, Bieleho Kríža a Mierovej Kolónie pred voľbami v roku 2014 oklamal tvorbou územných plánov zón, sa zdá byť akože v poriadku.

Prečo asi? Nuž možno aj pre "výplatu", ktorú dostávajú ako komunálni funkcionári. Martin Zaťovič bol kedysi učiteľom matematiky a riaditeľom strednej školy, takže jeho ročný príjem mohol byť tak okolo 15 tisíc eur. Dnes poberá ako starosta ročný plat 34 680 eur, ako poslanec BSK 7 696,36 eur a za členstvo v akejsi poloutajenej župnej organizácii Turizmus regiónu Bratislava dostáva ročne 20 400 eur. Pozrite si stránku Bratislavského samosprávneho kraja, aké aktivity táto organizácia vykonáva a aké dokumenty zverejňuje! Drzosť nadovšetko. Do daňového priznania však zabudol uviesť ešte príjmy od magistrátu. Naozaj sa mu nevodí zle: je vlastníkom bytu v Dúbravke a uvádza, že je vlastníkom rekreačného objektu v Záhorskej Bystrici. Ten rekreačný objekt sú dva domy a dva stavebné pozemky vo vilovej štvrti Podkerepušky v Záhorskej Bystrici, kde sa meter štvorcový predáva od 200 do 250 eur. Pekne si našetril, nie? Nemá žiadnu hypotéku a uvádza vklady v bankách, ktoré presahujú 35-násobok minimálnej mzdy.

Zle sa nevodí ani ďalšiemu z Kusého partie Jurajovi Káčerovi. Ako predajca áut v súkromnej firme totiž podľa daňového priznania zarobí ročne 7 927 eur. Ale ako komunálny funkcionár je to oveľa lepšie. Ako mestský poslanec poberá ročne 8 700,16 eura, ako poslanec Dúbravky dostáva ročne 2 619 eura, za členstvo v dozornej rade Bratislavskej vodárenskej spoločnosti 541,94 eura a v dozornej rade KSP 351 eura. Odmena župného poslanca tiež nie je zahodenie 7 215 eura. Jeho komunálny príjem je teda takmer trojnásobný ako výplata v súkromnej firme. Ale musí byť tiež veľmi, ale veľmi šetrný, keď si dokázal ako 32-ročný mladík, zarobiť na byt v Dúbravke a ďalšiu nehnuteľnosť s pozemkom v Karlovej Vsi.

Zázrak, koľko títo páni dokážu zvládať funkcií. Rád sa nechám prekvapiť za koho budú v ďalších komunálnych voľbách kandidovať páni Zaťovič a Káčer? Budú nezávislí, alebo za SDKÚ či prejdú do Most-Híd alebo nebodaj do Smeru?

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová, na jednom z posledných mestských zastupiteľstiev povedala, "ľudia sa nám smejú a pohŕdajú nami". V spomínaných prípadoch, už asi viete prečo. A ja s ňou v plnej miere súhlasím. Títo páni si výsmech zaslúžia. A nie sú jediní v Bratislave. Máme ich tu desiatky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?