Adrenalínoví pseudobikeri zdevastovali poslednú lúku na Kamzíku

Autor: Robert Puk | 10.8.2017 o 14:53 | Karma článku: 12,29 | Prečítané:  8425x

Zničili doteraz jedinú neporušenú lúku, bývalú lyžiarsku zjazdovú trať, plus turistický chodník smerom k Partizánskej lúke a prekrižovali jediný bežecký chodník, ktorý sa volá Arneho chodník, po zosnulom atlétovi.  

Aby toho nebolo dosť svoje dostalo aj náradie na cvičenie, do ktorého pred pár rokmi investovala miestna časť Nové Mesto skoro 80 000 slovenských korún. Roky bolo neporušené, veľmi využívané a teraz aktivitou adrenalínových pseudobikerov dostalo svoje. Ja, aj moji priatelia či známi, chodíme po chodníku každodenne a zaznamenal som tak od ľudí viacero podnetov, že pri prechádzkach po tomto nádhernom chodníku prišlo k niekoľkým nebezpečným stretom medzi adrenalínovcami a turistami s deťmi či so psíkmi. Jeden malý chlapec, ktorý sem chodí s otcom každé popoludnie si dokonca vzal paličku a chcel chodník vrátiť do pôvodného stavu. Popri tom si hundral: "Toto, čo tu urobili, vôbec nie je smiešne." No, nie je.

Kto je táto skupina šialencov, ktorú jeden zo zakladajúcich členov občianskeho združenia, ktoré má v náplni práce aj ochranu životného prostredia a prírody označil asi takto: dokedy bude banda dvadsiatich šialencov terorizovať desaťtisíce návštevníkov lesoparku? Tak teda: je to občianske združenie Slobodný bajker a za ním stojí akýsi Juraj Rafajdus. Tomuto človeku sa nejakým spôsobom podarilo dostal do útrob Správy mestských lesov Bratislava a všimol som si na stránkach MLB, že ho prizývajú na rôzne porady. Kto vlastne je tento Pán Nikto? Nie je ani poslanec, ani zamestnanec magistrátu, ani pracovník ochrany prírody. Je iba odborník na nič. Že by pomohlo priezvisko Rafajdus, lebo takýto ľudia sa motajú okolo vedenia radnice Starého Mesta už roky? Zuzana Rafajdusová bola vedúcou sekretariátu počas bačovania starostu Ďurkovského a teraz to isté robí u starostu Števčíka.

Skutočnosť je taká, že Rafajdus má svojich ochrancov aj na správe MLB, kde jeho činnosť považujú za rozvoj horskej turistiky. Pani Znášiková, pracovníčka pre rozvoj lesoparku, viete čo je horská cyklistika? Určite nie to, opancierovaní blázni rútili bezhlavo po lesoparku, lebo títo šialenci spustia z reťaze svoj  "bikepark" a vyletia vám na chodník kdekoľvek, napríklad až na Ahoji.

Ale majú aj druhého veľkého ochrancu a tým je starosta Nové Mesta Rudolf Kusý a jeho devastační kolegovia. Prečo? Lebo väčšia časť miestneho zastupiteľstva im neváha prispievať na túto "rozvojovú" činnosť nemalými sumami z našich peňazí. V roku 2017 dostali dotáciu 4000 eur, v roku 2016 dotáciu 5000 eur a v roku 2015 dotáciu 4000 eur. Teda spolu 13000 eur. Som zvedavý ako pochodili v iných mestských častiach, najmä v Starom Meste, lebo občianske združenie je registrované tam.

Len tak na záver, od jedného z veľmi známeho aktivistu a bikera telom a dušou viem toľko: vieš je to akože verejná trať a vieš koľko adrenalníkov tam chodí? Celkovo asi dvadsať. Nuž na čísle so spomínaným aktivistom sa zhodli. Poviete si dvadsať? No, aj toto číslo stačí na to, aby Vám čo len jeden z nich zničil sviatočnú prechádzku. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Štát zabil novinára. Nitky vedú k princovi

Saudská Arábia priznala, že Chášukdží je mŕtvy.


Už ste čítali?