Prečo obyvatelia bratislavskej Dimitrovky nezaparkujú?

Autor: Robert Puk | 21.8.2017 o 13:15 | (upravené 21.8.2017 o 17:07) Karma článku: 10,82 | Prečítané:  19661x

Preto, lebo sú obyvateľmi mestskej časti Bratislava Nové Mesto a tu je starosta Rudolf Kusý. A nielen, že nezaparkujú, ale v budúcnosti sa môžu modliť keby vypukne ďalšia neriadená výstavba.

Celý problém sa začal, keď sa investor rozhodol na ulici Odborárska prerobiť polyfunkčný dom na byty. Tento zámer predstavil už pred niekoľkými rokmi. A čakal na vyjadrenie mestskej časti, či mu vydá alebo zamietne stavebné povolenie. Radnica bratislavského Nového Mesta a šéf stavebného úradu, ktorým je Rudolf Kusý však niekoľko rokov nekonali a celú agendu preto prebral nadriadený stavebný orgán a tým je Okresný úrad Bratislava a ten vydal kladné stavebné povolenie.

Dlho bolo ticho, no niekoľko mesiacov pred župnými voľbami sa začal predvolebný cirkus: starosta Kusý zorganizoval so svojim občianskym združením o.z. Dimitrovka niekoľko demonštrácii, lebo ľudia v Dimitrovke sa začali stažovať, že prijdú o parkovacie miesta. Toto sa opakuje už takmer nostop:  "aktivista" Kusý bojuje proti starostovi Kusému. Teda hotový Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Pri tejto príležitosti sa snažil starostovi pred obyvateľmi prihriať polievočku aj poslanec z jeho klubu Ing. Peter Vaškovič, predseda komisie územného plánovania, urbanizmu a výstavby, ktorý vyhlásil, že mestská časť je nevinná lebo žiadne rozhodnutie nevydala. Ale toto stavebný zákon nepozná! Buď žiadosť zamietnem alebo vydám kladné rozhodnutie. A že nevydala? Asi preto, lebo nekonala a konal Okresný úrad na škodu obyvateľom Dimitrovky.

Dalo sa všetkému tomuto vyhnúť? Pred voľbami roku 2014 starosta Kusý sľuboval na verejnom zhromaždení obyvateľom, že sa bude robiť Územný plán zóny Dimitrovka a pri tvorbe ÚPZ sa vyhlasuje stavebná uzávera. Že sa stanovia jasné pravidlá a podrobne sa určí čo a na akej parcele bude stáť.  Okrem toho starosta s členmi svojho klubu "nezávislých" sľubovali obyvateľom Dimitrovky, že súkromný investor vybuduje na Podnikovej ulici parkovací dom pre 120 áut. Oznámenie o predloženom zámere má dátum 10.9.2014 a právoplatné rozhodnutie dátum 14.11.2014.

To tomto dátume už bolo po komunálnych voľbách, takže žiadny parkovací dom a žiadna tvorba územného plánu zóny. Teraz pred ďalšími komunálnymi voľbami je zrazu v obraze aj tvorba územného plánu zóny aj demonštrácie proti developerovi aj pochody na príslušné ministerstvo.

Ešte záverom: Dnes má starosta Rudolf Kusý predvolebné stretnutie spolu s členmi svojho klubu "nezávislých" Richardom Mikulcom, Martinom Vláčikym a Andrejom Árvom  a obyvateľmi Dimitrovky v reštaurácii Vernosť. Som zvedavý, čo zase nasľubujú ľuďom, koľko nezmyslov a nikdy nerealizovateľných sľubov. A verní tradícii bývalého starostu Richarda Frimmela nebude chýbať ani občerstvenie a možno sa budú rozdávať aj karafiáty a iné milé veci.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Hriešni ľudia mesta bratislavského. O inšpektorovi, pred ktorým sa všetci triasli

Vrahovia a zlodejíčkovia sa šli radšej sami udať.

SVET

Štát zabil novinára. Nitky vedú k princovi

Saudská Arábia priznala, že Chášukdží je mŕtvy.

Dobré ráno

Milan Kováč: Mayovia boli pre Južnú Ameriku ako pre Európu Gréci

Rozhovor s odborníkom na civilizáciu Mayov.


Už ste čítali?