Kam siahajú chápadlá poslanca Káčera

Autor: Robert Puk | 25.10.2017 o 14:25 | Karma článku: 11,14 | Prečítané:  4511x

Juraj Káčer je mestský, miestny a župný poslanec za bratislavskú Mestskú časť Dúbravka a v súčasnosti znovu kandiduje do Bratislavského samosprávneho kraja.

A nielen to. Ešte pred rokom jeho tvár žiarila na stovkách bilbordov pri Pavlovi Frešovi - bol kandidátom SDKÚ do Národnej rady Slovenskej republiky. Veru zdatný multifunkcionár.

Ako mestský poslanec sa zatiaľ prejavil dvoma veľmi negatívnymi návrhmi: Najskôr keď hlasoval za strojnásobenie ťažby dreva v bratislavskom lesoparku a návrhu na vybudovanie ďalšieho parkoviska na Železnej Studienke na úkor zelene. Nebol v tom sám, ale spolu so starostom Nového Mesta Rudolfom Kusým a mestským poslancom Branislavom Kaliským. Toto by stálo približne 200 000 eur z daní Bratislavčanov a bolo to asi pre pohodlie cezpoľných, lebo väčšina áut, ktoré tam zvyknú parkovať má mimobratislavské značky, teda je to akýmsi záchytným parkoviskom, pretože priamo pri vstupe do lesoparku majú konečnú dva spoje MHD a ďalší rozváža turistov hlboko do lesoparku a dokonca až na Kačín.

Druhým zaujímavým krokom je veľmi úzka spolupráca so starostom Nového Mesta Rudolfom Kusým, Dúbravka-Nové Mesto. Nikdy nemali spoločné záujmy, nikdy nič spolu nenavrhli a neprezentovali. A tu práve dočahuje tá komunálna bratislavská komunálna chobotnica. Všetko stranícke prepojenie bývalej SDKÚ. Bývalý šéf miestnej organizácie SDKÚ pre štvrtý bratislavský obvod Milan Trstenský, bol vlastne straníckym šéfom Juraja Káčera. Dnes pôsobí v predstavenstve Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a je členom dozornej rady Regionálne cesty Bratislava a.s. Aj Juraj Káčer pôsobí v dozornej rade Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

Ako to však súvisí s prepojením na starostu Kusého? Brat Milana Trstenského Peter je v dozornej rade Forespro reality 5 a.s. a jedna z nich - Forespro reality, konkrétne 1, je za kontroverznou výstavbou projektu Nová Vlárska. Táto spoločnosť venovala miestnej časti Nové Mesto "dar" v sume 75 000 eur.  Stavebné povolenie na projekt Nová Vlárska podpísal Rudolf Kusý. Spôsob využitia "daru" je viac ako čudný. Forespro reality je očividne solídna spoločnosť a preto sa musela naklonovať na 10 akciových spoločností.

Za spoločnosťou Forespro reality stojí ako spolumajiteľ Peter Vojtko, zamestnávateľ Juraja Káčera a to vo firme Todos Exculise. Stopercentným vlastníkom je firma Todos Group kde sa tiež vyskytuje meno Peter Vojtko. Todos ako predajcu áut nemusím predstavovať, ale obe firmy si ako zisk uvádzajú záporné čísla, takže sú v strate. Predajca áut a v strate. V rokoch 2013 až 2014 figuroval Juraj Káčer v štatutárnych orgánoch ako konateľ Todos Exlusive s.r.o.

Aby to nebolo všetko, spomínaný Milan Trstenský ako vedúci Vodárenského múzea zamestnal ako referenta jedného z kandidátov na miesto poslanca Bratislavského samosprávneho kraja a člena klubu starostu Rudolfa Kusého Andreja Árvu, ktorý už predtým pracoval v ďalšom mestskom podniku Odvoz a likvidácia odpadu.

Len krátko spomeniem v rámci tejto spolupráci vystupujú aj ďalší dvaja kandidáti na poslancov Bratislavského samosprávneho kraja za Miestnu časť Dúbravka a to Martin Zaťovič a Juraj Štekláč. Ale to je iná, opačná kapitola. Martin Zaťovič je bývalý stredoškolský profesor s výbornými výsledkami a veľmi rešpektovaný v pedagogickom prostredí. Je zároveň veľmi dobre hodnoteným starostom a to nielen u obyvateľov Dúbravky, ale celej Bratislavy. Dúbravku kvalitatívne posunul míľovými krokmi dopredu. A Juraj Štekláč je veľmi rešpektovaným lekárom s veľmi pozitívnym a veľmi citlivým prístupom k pacientom. Stačí sa pozrieť na jeho hodnotenia od pacientov na internete. Okrem toho robí pre širokú verejnosť kvalitnú osvetu a odborné poradenstvo v oblasti Endokrinológie.

Nuž, tá bratislavská komunálna chobotnica rozhadzuje svoje chápadlá nepochopiteľnými smermi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Štát zabil novinára. Nitky vedú k princovi

Saudská Arábia priznala, že Chášukdží je mŕtvy.


Už ste čítali?