Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý - hrobár bratislavských vinohradov

Autor: Robert Puk | 5.4.2018 o 18:22 | Karma článku: 10,24 | Prečítané:  7338x

Hrobár a veľmi dokonalý. Jeho dielo, to ako miznú vinohrady v Podhorskom páse Bratislavy, najlepšie vidieť z Račianskej ulice. Sídliská rastú ako prvá jarná burina, žeriavy zaregistrujete uz prvým pohľadom ďaleko pred Bratislavou.

A nielen žeriavy, tým, že developerské projekty sú megalomanské, mení sa aj celý charakter územia. Nikto ešte nedokázal to, čo Kusého developeri: odkopaním celých častí kopcov zmeniť ráz krajiny. Kedy táto posadnutosť začala naberať silu neudržateľnej lavíny? Na 35. zasadnutí Miestnej rady mestskej časti Nového Mesta konanej dňa 27. mája 2014. Vtedy na jeho odporúčanie rada navrhla zmenu funkčného využitia v lokalite Briežky-Roličky (rozsiahle územie nad Zvaračským ústavom) z funkcie vinice na málopodlažnú zástavbu obytného územia. Toto vtedy odhlasovala aj poslankyňa, vtedy tajomníčka miestnej rady Edita Pfundtner (SMER-Most-Híd), ktorá dnes na Facebooku vypisuje a sťažuje sa na nadmernú výstavbu, hluk a znečistené ulice, nakoľko býva pri železničnom depe.V hre boli aj ďaľšie rozsiahle územia, ktoré sa ťahajú až na hranicu katastrálneho územia Rače. Aj tam Rudolf Kusý navrhoval prekvalifikovanie na panelákovú výstavbu, ale! keďže v blízkosti bývajú kamaráti, poslanci a podporovatelia starostu Kusého na zastupiteľstve.Takže 3. júna 2014 sa tento návrh už neopovážil otvoriť. Prepis z debaty si môžete nájsť na úradnej tabuli - je to 22. zasadnutie MZ MČ B-Nové Mesto 3. júna 2014. Vinice miestna rada neodporučila prekvalifikovať dané územie na málopodlažnú výstavbu. Starosta Kusý mal dokonca toľko drzosti, že na miestne zastupiteľstvo 3. júna 2014 prišla skupina 13 akože majiteľov pozemkoch v lokalite Roličky a zahrali divadlo, že oni sú majitelia malých pozemkov a pre vnukov by chceli postaviť domčeky, ktoré by nenarušili ráz okolitej krajiny. Sľubovali, samozrejme, zachovanie zelene. Starosta Kusý si v tomto divadle osvojil úlohu pána najspravodlivejšieho (z tejto debaty exituje prepis, sú tam uvedené aj mená "majiteľov" pozemkov). Naozaj pekný podvod, bývam neďaleko a vlastníkov všetkých pozemkov poznám, niektorých osobne a ostatných podľa mena, je medzi nimi napríklad známy hokejista, dvaja dosť významní podnikatelia v IT priemysle, úspešný majiteľ veľkej reklamnej agentúry a tak ďalej. Teraz k tým ostatným obrovským pozemkom. Majitelia žiadajú magistrát, aby sa zaoberal požiadavkou prekvalifikovať aj ich ostatné pozemky z viníc a poľnohospodárskej pôdy na stavebné. Lenže niektorí miestni a mnohí mestskí poslanci sú proti. Čo urobia majitelia pozemkov? Budú tlačiť, jedny pozemky v rovnakej lokalite ste nám prekvalifikovali a ostatné nechcete. Nuž budú sa vyhrážať súdmi, možno to poženú aj na Európsky súd, budú sa vyhrážať Ústavou Slovenskej republiky.

Iste všetci by sme chceli, aby úplne nezanikol ráz danej lokality. Ale starosta Kusý pre svoju nekompetentnosť, nezáujem a možno aj genetickú asociálnosť otvoril Pandorinu skrinku. A keď sa ho na to opýtate, znovu sa bude vyhovárať na magistrát, na predchádzajúceho starostu Frimmela sa už nemôže, to robil prvé tri roky. Aké mal teda starosta možnosti všetkým týmto problémom zabrániť? Obyvateľom Nového Mesta už osem rokov sľubuje tvorby územných plánov zón. Neurobil však ani jednu a podľa jedného z rešpektovaných aktivistov, žiadnu ani neurobí pokiaľ nebude zabetónovaný každý milimeter územia Nového Mesta. Takže zabránili by tomu tvorba Územného plánu zóny Podhorský pás, žiadosť o zmenu Územného plánu mesta Bratislavy na dané územie, ale keď prišla pred rokom z magistrátu žiadosť, aby sa vyjadril k Územného plánu mesta Bratislavy ZaD 04, tam mestská časť nemala žiadne pripomienky. Starosta Kusý už napáchal toľko skazy, ako žiadny komunálny zastupiteľ v Bratislave doteraz a množstvo ľudí bude musieť teraz vynaložiť maximálne úsilie, aby sa aspoň piaď zelene na tomto území zachovala. Inak robiť z ľudí idiotov a sľubovať nerealizovateľné hory-doly to sa starostovi Kusému a jeho podarenému klubu "nezávislých" zatiaľ darí. Hoci, už nie zďaleka tak úspešne ako ešte pred dvoma rokmi. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ozbrojenci uniesli v Mali bývalého príslušníka SIS Ľuboša Kosíka

Kosíka odviedlo ozbrojené komando minulý utorok.

Píše Marián Leško

Dáva to na Lubyovú a je to hanba

Ako sa tu robí veda pod patronátom SNS.


Už ste čítali?