Ako Pellegrini klame v priamom prenose

Autor: Robert Puk | 19.4.2018 o 10:02 | (upravené 19.4.2018 o 10:30) Karma článku: 11,99 | Prečítané:  5459x

Klame tak, ako každý Smerák. Tentokrát o príjmoch. Tento bývalý živnostníček, ktorému sa v rokoch 1998 - 2002 nedarilo a pracovať sa mu nechcelo usúdil, že najlepšie a bezpracne zarobí len v Smere.

Tak sa v roku 2002 stal asistentom poslanca v NR SR. Tam však nezarobil takmer nič a keďže práca asistenta vyžaduje živnostenský list, platenie odvodov to mu veľmi nevoňalo. Preto sa roku 2006 stal poslancom. A tu začína jeho fantasmagorický príbeh o dobrých zárobkoch, ktoré sa údajne vyšplhali na 886 000 eur.

Tak koľko vlastne zarobil. To sa dá ľahko vypočítať z verejne dostupných zdrojov.

Ako poslanec v rokoch 2006 až 2012 zarobil 225 372 eur.

Ako štátny tajomník v rokoch 2012 až 2014 zarobil zaokrúhlene smerom hore 48 000 eur.

Ako predseda parlamentu v rokoch 2014 až 2016 zarobil aj z náhradami 97 704,64 eur.

Ako podpredseda vlády v rokoch 2016 až 2018 zarobil 75 712,88 eur.

Spolu teda hrubá mzda 326 788,52 eur keď odpočítame dane a odvody do poisťovní tak výsledná suma je 261 432 eur.

Tento veľmi chabý ekonóm uvádzaô, že na svoju spotrebu minie približne 2 000 eur mesačne to je za dvanásť rokov 268 000 eur.

Tak viete koľko našetril? Mínus 7 568 eur.

To, že sa k bytu v komplexe Zuckermandel  dostal veľmi podivuhodným spôsobom nepochybuje nik v Bratislave, veria tomu snáď len jeho rodáci z bystrických lazov.

Skupina JaT totiž veľmi lobovala a Pellegrini tento projekt obhajoval so slovami, ako by Bratislava skrásnela. Akoby vtedy zabudol, na čo bol vytvorený jeho úrad. Predovšetkým na podporu málo rozvinutých oblastí Slovenska a podporu zamestnanosti v nich. Samozrejme, skupine JaT nikto nezakazuje stavať. Stavajte si na svojich pozemkoch a v súlade z Územným plánom mesta Bratislavy. Im však išlo o vyvlastňovanie pozemkov mesta Bratislavy, teda našich pozemkov, nie Pellegriniho s trvalým pobytom v Banskej Bystrici a nezaplatenie poplatku za miestny rozvoj v objeme približne 30 miliónov eur. A pozemkov v tejto špinavej hre má Bratislava viac ako samotné JaT.

Samozrejme, na jeho obranu vystúpili niekoľkí poslanci. Tittel - chápem vysokú školu ekonomickú si vykopal futbalom a miesto poslanca mu údajne vybavil Kmotrík, ktorému slúži, Kresák zať bývalého komunistického ministra školstva a Burian z košickej kliky Smeru. Teda tej najhoršej.

Byt za 410 000 eur pri jednej z najfrekventovanejšej ulíc v Bratislave, nie veľmi vydarený, by nekúpil ani taký treťotriedny ekonón typu Pellegriniho. V ponuke za podobnú cenu sú iné nehnuteľnosti. Ale tie nevlastnia a nestavali JaT.

Viete, dokonca aké zárobky k konečnom dôsledku uvádza? Výnosy z terminovaných vkladov, podielových fondov a konverzii mien. Terminované vklady a podielové fondy, ktoré sú a bankovom trhu sa dnes úročia tak nízko, že pomaly poplatky za vedenie sú vyššie ako zárobok. A konverzie mien, to snáď nemyslí vážne?!

Zber týchto informácií mi trval niekoľko minút, som prekvapený, že s takýmto papierom neprišli poslanci príslušného výboru. Že by sme ich mali začať považovať o odtrhnutých od reality a ľudí jednoduchej mysle? Všetko nasvedčuje, že snáď aj hej. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Mala Slávika aj Miss, teraz Forza končí. Aký bol jej príbeh?

Produkčný dom má finančné problémy.

ŠPORT

Trnava šla na hranici možností, ale spravila hlúpu chybu

Futbalisti Spartaka Trnava z Ligy majstrov vypadli do Európskej ligy.


Už ste čítali?