Policajti, bezpečnostné riziko Slovenska

Autor: Robert Puk | 19.4.2018 o 13:46 | (upravené 19.4.2018 o 14:47) Karma článku: 10,50 | Prečítané:  15400x

Je to tak. Policajti sa hlavne za posledných desať rokov stali naozajstným bezpečnostným rizikom Slovenska. A to bezpečnostné riziko sa zo dňa na deň zhoršuje. Len detail, už roky som napríklad nevidel žiadne pešie hliadky.

Policajti sa buď prevážajú v nových autách alebo vysedávajú vo svojich kanceláriách. A keď ich zavoláte k prípadu ako sa to stalo mne, prišli o hodinu a desať minút.

Popíšem vám moje skúsenosti s týmito "strážcami zákona".

V prvom prípade išlo o mimoriadne veľkú škodu na životnom prostredí, výrub lesa na niekoľkých hektároch, kde miestny aktivista zavolal hliadku polície. Tí prišli vo veľmi dobrej nálade a veselo sa bavili s výpaľníkmi, čo strážili drevorubačov. Napriek tlaku verejnosti a napriek tomu, že sa celý prípad dostal až k vtedajšiemu ministrovi Kaliňákovi, sa nakoniec celý závažný trestný čin riešil pokutou.

Druhý prípad. Vplyvný právnik na mňa namieril zbraň, keď na neho zatrúbilo auto mojej sestry a ja som vybehol na jej krik z domu. Keď som to oznámil na polícií, majorka "JUDr." Jana Kalafutová z obvodného oddelenia Jahodová ulica Bratislava (známa aj svojimi extrémne rasisitickými, homofóbnymi a protiamerickými prejavmi na facebooku, ktoré vôbec neskrýva, naopak, má verený profil), sa celú vec snažila zakryť a ututlať, viesť tak, že to skončilo trestným oznámením, ktoré na nás podal spomínaný právnik len za to, že sme z bezpečnostného hľadiska uverejnili na sociálnej sieti jeho ešpezetku. Od začiatku vyšetrovania, mala od nadriadeného pripravené otázky, navádzala svedkov na odpovede a napokon presviedčala, že žalobu treba stiahnuť, pretože on si uvedomuje, čo urobil. Z trestného činu ohrozovania so zbraňou v ruke a nebezpečného vyhrážania sa "zázračne" stal na priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Mimochodom tento "právnik" mal - ako nám bolo povedané - už niekoľko rovnakých "výstupov".

V ďalšom prípade išlo o zneužívanie právomoci verejného činiteľa a zneužívanie zverených finančných prostriedkov. Napriek písomným dôkazom, vyšetrovateľka na Račianskej ulici začala riešiť úplne iný, právne "čistý" prípad. A tento ani nezaložila do "šuflíka".

Takýchto príkladov len z môjho blízkeho okolia by som vám mohol napísať toľko, že by to zabralo celú encyklopédiu.

Teraz sa v jednej z luxusných štvríi Bratislavy rozmohli vlámania do domov, takmer každý týždeň jedno. Myslíte, že to policajti riešia? Myslíte, že nejaký policajt zdvihne svoj lenivý zadok a občas si prejde okolité ulice? Možno v americkom filme.

V spoločnosti dlhodobo policajti požívajú najmenšiu dôveru v spoločnosti, nemajú žiadny rešpekt, žiaľ ani taký, ako bol v časoch komunistickej VB. Smutné. Denne sa objavujú články a postrehy ľudí o skorumpovanej a na zločinecké skupiny prepojenú políciu a posledný veľký prípad tomu nasvedčuje. Okoličányho síce nemali počas procesu právo zatknúť, ale sledovať jeho pohyb mali. Ten proces netrval dlho, ani dni ani mesiace, ale niekoľko desiatok minút a výsledok bol takmer istý. 

Ak nevedia ustriehnuť "veľkú" rybu, malé preplávajú okolo nich bez akéhokoľvek povšimnutia. A bez akejkoľvek snahy.

P. S. Mám kamaráta, ktorý odišiel z Právnickej fakulty UK učiť na Akadémiu policajného zboru SR. Samozrejme, otvorene priznáva, že pre plat. A vzdychne si. Inak, dosť ma uráža, že títo absolventi si pred meno píšu titul JUDr. Vás nie? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ozbrojenci uniesli v Mali bývalého príslušníka SIS Ľuboša Kosíka

Kosíka odviedlo ozbrojené komando minulý utorok.

Píše Marián Leško

Dáva to na Lubyovú a je to hanba

Ako sa tu robí veda pod patronátom SNS.


Už ste čítali?