Ako starosta bratislavského Nového Mesta Kusý klame a straší Kramárčanov

Autor: Robert Puk | 4.5.2018 o 10:51 | (upravené 5.5.2018 o 7:33) Karma článku: 10,19 | Prečítané:  8486x

Blížia sa komunálne voľby a tak ako je to v našej mestskej časti vždy zvykom, začalo znovu strašenie a klamanie obyvateľov jednej miestnej časti. Čím? Developermi.

Dosluhujúci starosta Rudolf Kusý sa totiž musí aktivizovať a zahrať sa aj na aktivistu, ktorý bojuje proti developerom a chráni obyvateľov. Takže určite sa k pomyselnej výstavbe znovu postaví s petíciou. Aktivista Kusý proti starostovi Kusému. Absurdné. Už roky sa tomto boji so sebou samým smejú všetci novomestskí aktivisti.

O akú výstavbu ide a prečo to vyťahuje až teraz pred voľbami? 15. augusta 2017 sa na úradnej tabuli objavil taký veľmi zvláštny oznam - Stanovisko k investičnému zámeru, kde údajný developer Universal Development s.r.o. chce postaviť desaťposchodovú obytnú budovu v priestore Stromovej-Limbovej a Vresovej ulici. Zaujímavé je, že údajný developer nie je majiteľom pozemku, tým je firma ABD Development s.r.o.

A kto sú tí majitelia, developeri, ktorí chcú údajne stavať? Papierové firmičky. ABD Development už 8 rokov vykazuje tržby 558 eur, každý rok na cent presne a zisk -986 eur. Okrem toho má pozemok založený u finančnej spoločnosti Hausbuilding, kde prišlo v roku 2017 k postúpeniu pohľadávky. A firmy Universal Development a akási Development Solution, ktoré sa tiež objavujú v stanovisku k investičnému zámeru asi ťažko niečo postavia. Komické je, že v hlavičke úradného dokumentu sa nachádza Development Solution a v texte Universal Developmnet. Nachádzajú sa však aj v úverovom registri každej banky a pohľadávky Finančnej správe SR a odvodmi do poisťovní dosahujú dlh niekoľko desiatok tisíc eur. Takže úver na výstavbu im nedá nikto.

Okrem toho toto územie je podľa platného Územného plánu hlavného mesta SR Bratislavy určené pre občiansku vybavenosť celomestského a nadmestského významu a definované ako stabilizované územie.

Zaujímavé, že takéto ochotnícke predstavenia starosta Kusý nerobil ani vtedy, keď z hornej časti Kramárov za osem rokov urobil doslova betónovú džunglu. Mimochodom, aj tam už 8 rokov sľubuje obyvateľom územný plán zóny, ale namiesto neho sa pripravuje ďalší developerský  projekt Bytový dom Rezidencia Medici.

Ale vráťme sa k projektu na Stromovej ulici. K výstavbe 10 poschodovej budovy zorganizoval totiž pred pár dňami, tradične, stretnutie obyvateľov Kramárov v kultúrnom dome. Prizval si aj miestneho poslanca Mareka Líšku.

A tu je vlastne tá pravá podstata: dostať sa do povedomia poslanca, ktorý sa štyri roky nezúčastnil ani jednej aktivity, čo sa týka jeho volebného obvodu, aj na zastupiteľstvách počas celých štyroch rokov žiadna aktivita, žiadne návrhy. Nič. Pôsobenie poslanca v plnom utajení. Aktivizovať ho však starosta Kusý musí, roku 2014 si ho pred voľbami vybral priamo on a ani najbližší Kusého spolupracovníci -poslanci a jeho kamaráti, ktorí ešte tri mesiace pred voľbami nevedeli kto to je.

Podobný scenár ako uviesť poslanca Mareka Líšku do pozornosti verejnosti sa zopakoval presne tak ako v roku 2014, keď ho urobil bojovníkom proti výstavbe na Jahodovej ulici. Úplné podrobnosti neviem, viem však, že tam sa aktivizovala výhradne vtedajšia kandidátka za poslankyňu spolu s miestnymi obyvateľmi -dôchodcami. Nik iný.

To však nie je jediná Kusého aktivita na Kramároch.

5. apríla 2018 vydal miestny úrad Bratislava Nové Mesto Územné rozhodnutie o stavebnej uzávere v lokalite Kramáre-Jelšová, (ale pozor!) ešte 19. marca 2018 vydal starosta Kusý územné rozhodnutie na umiestnenie stavby Domy Kramáre, Jelšová a Uhrová ulica. Ako sa vyjadrujú všetci novomestskí aktivisti: Rudolf Kusý urobí územný plán zóny aj stavebnú uzáveru až potom, keď bude zabetónovaný každý milimeter územia.

Mimochodom pán Kusý, kde je ten sľubovaný parkovací dom na Kramároch, ktorý ste sľubovali Kramárčanom v roku 2018? Lebo vo svojom reklamnom časopise Hlas Nového Mesta o ňom vyšiel v roku 2017 pekný článok. Tam ste totiž obyvateľov strašili ďalšou výstavbou, ktorá tam však nikdy nemala byť. Pán farmaceut Bohdal z Bieleho Kríža sa asi niekde stratil.

Mimochodom šéfredaktorom tohoto reklamného letáku starostu Kusého s hrdým názvom Hlas Nového Mesta za peniaze Novomešťanov, nie je nikto iný ako poslanec Marek Líška. A viete o kom je takmer kazdučký článok? O úžasnom starostovi Rudolfovi Kusom. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ozbrojenci uniesli v Mali bývalého príslušníka SIS Ľuboša Kosíka

Kosíka odviedlo ozbrojené komando minulý utorok.

Píše Marián Leško

Dáva to na Lubyovú a je to hanba

Ako sa tu robí veda pod patronátom SNS.


Už ste čítali?