Mika primátorom Bratislavy? To je veľmi, veľmi zlý vtip

Autor: Robert Puk | 14.6.2018 o 11:15 | (upravené 14.6.2018 o 21:40) Karma článku: 10,12 | Prečítané:  15083x

Pred pár dňami sa nám prihlásil ďalší kandidát na post primátora Bratislavy - Václav Mika, bývalý riaditeľ RTVS, ktorému kariéru budovali politici z rôznych politických strán a podnikatelia úzko prepojení na politické strany.

Jeho kariéra začala v Slovenskej televízii na prelome osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov, kde pôsobil ako technický riaditeľ. V takejto organizácii to znamená, že kamarátovi bolo treba nájsť dobre platené miesto. Televízia nie je ani výrobná fabrika, ani IT firma. Po nežnej revolúcii pôsobil ako externý poradca na Mečiarovom Ministerstve kultúry SR. Následne bol spoluzakladateľ Prvej slovenskej mediálnej agentúry, známej ako mečiarovská agentúra, ktorá ovládla celý mediálny priestor v Slovenskom  rozhlase. Do tejto spoločnosti niekoľko mesiacov po založení vstúpila firma K. S. I. s.r.o., v niektorých materiáloch nesprávne označovaná ako K.S.I. s.r.o. (bez medzier), ktorá je vo vlastníctve Ľubomíra Kudličku v súčasnosti považovaného za vedúcu osobu bratislavskej skupiny Takáčovcov.

Ďalším blízkym človekom okolo Václava Miku je Ing. Miloš Šujanský, ktorý sa roku 2012 po nástupe tretej Ficovej vlády stal členom predstavenstva Slovak Telekom a. s., ak si pamätáte vtedy sa pripravoval lacný výpredaj telekomunikácií nemeckému Deutsche Telecom. Pôsobil tam až do roku 2015. Okrem toho Šujanský je napojený aj na firmu Progress management, ktorá ako verejný obstarávateľ dostala zákazku od štátneho podniku Vodohospodárska výstavba š.p. Zákazka "Kompa". Aj to vám isto niečo hovorí. Napokon o tomto pánovi sa dočítate aj v spise Gorila. Nič však tomu nebráni, aby tento pán z Dedovca pri Považskej Bystrici podnikal s bývalým pokladníkom SDKÚ Igorom Grošaftom. Podobných kontaktov pána Miku je viac, ale nebudem vás s nimi zaťažovať. Nie je to pekné čítanie.

Poviete si, že postavil RTVS na nohy a posunul ju dopredu. Neposunul. Verejnoprávna televízia bola zlá a je zlá. Druhý program posunul dopredu programový riaditeľ Tibor Búza a napokon aj to, čo bolo výkladnou skriňou televízie - spravodajstvo a publicistika je zásluha Tibora Búzu. Je to práca zanietených a šikovných ľudí, od moderátorov a redaktorov, cez celý spravodajský štáb, mimochodom personálne veľmi poddimenzovaný. A tých Mika nepriviedol, prišli práve s Tiborom Búzom alebo boli v televízii schovaní. Všeobecne sa hovorí, že sa v televízii ukazoval čoraz menej. Jeho mimoriadnemu zájmu sa tešili kone.

Teraz si však predstavme Václava Miku ako primátora. O bratislavských komunálnych problémoch vie menej, ako ja o jadrovej fyzike. Neviem, či vôbec tuší aké základné kompetencie má hlavné mesto a či vôbec tuší koľko má Bratislava mestských častí. Môžete zvažovať, že sa obklopí šikovnými odborníkmi na jednotlivé oblasti, ktoré spadajú do kompetencie hlavného mesta. Len kde ich nájde? Keďže sa komunálnej politike venujem už roky niekoľko tých odborníkov, či už na územný plán a územné rozhodnutia, dopravu, životné prostredie a ochranu prírody, sociálnu oblasť, financie a iné poznám celkom dobre a viem, že s Mikom spolupracovať odmietajú. Ale aby som bol spravodlivý, počkám si, ako predstaví napríklad prvých desať bodov, čo by chcel od prvého dňa realizovať. Už teraz totiž zabudol na jednu snáď najdôležitejšiu vec: potrebuje mať na svojej strane väčšinu zo 45 mestských poslancov. A napriek tomu, že úplne presne neviem kto tam bude koncom roka sedieť, z tých čo majú najväčšiu šancu prejsť a nie je ich málo, tam - podľa mojich odhadov - nájde veľmi slabú podporu.

A ešte poznámka: Keď odchádzal z televízie hovorilo sa, že možno založí politickú stranu. Že je schopný manažér, napokon bol vyhlásený manažérom roka. Ale odkedy opustil brány televízie, nebolo o ňpm počuť. Len občas sa mihol na prvej stránke bulvárnych novín. Môže sa vyhovoriť, že on vlastne podniká. Iste. Ale to zas stačí sa pozrieť na tie jeho firmy a ich ekonomické výsledky. 

A aby som nezabudol, mohol by zaplatiť ten daňový nedoplatok 3720,92 eur, ktoré nechala jeho firma DMV AUTO INTERNATIONAL.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?