Ako "šetrí" peniaze bratislavských Novomešťanov starosta Kusý

Autor: Robert Puk | 21.6.2018 o 9:28 | (upravené 21.6.2018 o 9:36) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  6884x

Na poslednom miestnom zastupiteľstve sa na plno prevalilo, že mestská časť Bratislava Nové Mesto je v hlbok finančnej kríze. A to napriek tomu, že sa platia vyššie dane, pribúda obyvateľov a platí sa aj poplatok za miestny rozvoj.

Aká je teda skutočnosť.

Starosta Kusý za osem rokov svojho bačovania, do posledného centa doslova "rozobral" nielen celý rezervný fond, v objeme niekoľkých miliónov eur, ale pravidelne a každoročne míňa peniaze daňových poplatníkov na niekoľko násobne predražené služby a práce, fiktívne architektonické štúdie, poradenstvá, inzerciu a voľnočasový program pre svojich verných voličov. Jeho predvolebná kampaň je v podstate nepretržitá. Trvá permanentne celých osem rokov.

Posledné miestne zastupiteľstvo však vyzeralo inak ako tie predchádzajúce. Už aj poslanci z klubu nezávislých, ktorí úzko spolupracujú s Kusým mali vážne pripomienky, ktorých súborom je, že mestská časť upadá: čím ďalej tým viac výtlkov a zničených ciest, rozpadávajúce sa zábradia, jednoducho ako celok mestská časť výrazne chátra.

Starosta Rudolf Kusý čiastočne priznal, že finančná situácia je zlá a preto vyhlásil, že bude šetriť kde sa dá. A to rovno od neho ako starostu, šetriť bude úrad a dokonca aj Kultúrne leto zabezpečí sponzorsky.

Tak vám predstavím ako starosta Kusý začal šetriť. Objednávky a zmluvy za posledný mesiac:

Otvorenie kultúrneho leta Ekopodnik dve zmluvy - 5000 eur

Otvorenie kultúrneho leta Dara Rolins - 4600 eur

Otvorenie kultúrneho leta ostatné subjekty - 3638 eur.

A to je len začiatok Kultúrneho leta. Do konca leta prijde ešte množstvo ďalších faktúr.

Samozrejme nájdete faktúry pre spriaznené firmy v hodnotách niekoľko desiatok tisíc eur za fiktívne vykonané práce ohľadne dopravného značenia a opravy ciest - to minimálne v piatich prípadoch., Po tých cestách denne chodím pešo. Nič sa na nich nerobilo roky.

Nechýba ani zájazd pre verných voličov za 6680 eur a dve veľmi podivné zmluvy. Prvá za 4620 eur za vypracovanie projektovej dokumentácie parkoviska Istrochem pre územné rozhodnutie a druhá na konzultačné služby ohľadne Implementácie nariadenia EÚ 2016/679 o ochrane osobných údajov.

Juj, aby som nezabudol prilepší si na "odhadca" Peter Vinkler o 1860 eur za dva odhady ohľadne výšky nájomného. Môj sused, súdny znalec v tomto odbore, berie honoráre, ktoré sú tretinové. Toho však Rudolf Kusý nezamestná, lebo Peter Vinkler určuje také predajné ceny nehnuteľností, hlavne pozemkov, aké boli v našej mestskej časti pred asi tak dvadsiatimi rokmi.

Našťastie, všetko nasvedčuje tomu - a aj podľa reakcií čoraz väčšieho počtu obyvateľov jednotlivých štvrtí v Novom Meste - že s pánom Kusým sa v novembri rozlúčime. Inak by sme dopadli ako mestská časť Devín, v nútenej správe. Kde majú vypočítané, že podľa možností z rozpočtu budú dlh splácať viac ako 10 000 rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?