Jedno tragikomické, bratislavské, zastupiteľstvo

Autor: Robert Puk | 19.7.2018 o 8:36 | (upravené 19.7.2018 o 8:46) Karma článku: 10,13 | Prečítané:  6688x

A to miestne zastupiteľstvo je - ako inak - v dosť nepodarenej bratislavskej miestnej časti Bratislava-Nové Mesto.

Preto vám prinášam pár čriepkov z toho posledného. A vyjadrenia pár "Anderov", tentokrát nie z Košíc, ale z Bratislavy.

Jedného z poslancov zaujímalo prečo nedostal odpoveď, keď dvakrát žiadal spolu s celou komisiou, aby predložili financovanie športoviska a parku, niekoľkokrát predraženého a veľmi kontroverzného projektu Jama, a prečo nebola dokončená kontrola, tak ako to bolo v prípade iného projektu. Prečo nie je pokosené, prečo je celé Nové Mesto pokryté výtlkmi. Iného poslanca tiež zaujímalo, prečo nie sú zverejnené faktúry za vykonané práce na spomínanom športovisku.

A ďalší poslanci majú tieto "vážne" problémy: 

Poslankyňu Editu Pfundtner zaujíma, prečo v športovisku Jama poštípal chlapca hmyz tak, že sa dotyčný malý športovec vraj nepostavil na nohu a ako sa to bude riešiť. Odporúčam postaviť ponad Jamu sklenený ochranný plášť a vytvoriť sterilné prostredie.

K Jame sa pridala aj poslankyňa Katarína Augustinič, ktorá žiadala, aby sa športovisko otváralo v letných mesiacoch o šiestej hodine ráno, lebo oni, akási virtuálna skupina, sú tak zvyknutí chodiť behať. Nuž chcel by som ju tam o šiestej ráno vidieť aj to, ako tam cestuje spod Slavína, kde v súčasnosti býva. "Oni" si to vraj vybavili v Starom Meste tak, že im Medickú záhradu otvárajú o šiestej. Mám k tomu tieto poznámky-  poslankyňa Nového Mesta sa vyjadruje "my v Starom Meste". Pravdou je, že v Novom Meste nikdy nebývala. A ďalšia vec Medická záhrada sa otvára o siedmej ráno. A to roky. Poslankyňa Katarína Augustinič však zaperlila aj k ďalšej téme. Školstvu. Objem peňazí na prevádzkové náklady a mzdy v materských školách sa majú zvýšiť o 100 eur na dieťa. Takže celkovo ide o sumu 120 000 eur. Tu však pani poslankyňa žiada prehodnotenie a navrhuje, aby sa zvýšil príspevok od rodičov. Ministerstvo školstva každý rok upravuje-zvyšuje príspevok na dieťa a je agenda ministerstva školstva. Takže trafila úplne mimo. Nakoniec žiadala, aby mestská časť pomohla s odvozom stavebného odpadu z kreatívneho centra Cvernovka, lebo je ho tam asi 4000 ton. Cvernovkári vraj robia akcie pre Nové Mesto. Upozorňujem, asi v tom priestore, na rozdiel odo mňa,  nebola. Ja tým ľuďom veľmi fandím, ale Cvernovka je takmer výlučne komerčný projekt. Objekt dostali za euro na 30 rokov s tým, že sa zaviazali preinvestovať určitú sumu peňazí. A odvoz stavebného materiálu 4000 ton, pri najnižšej cele 70 eur za tonu by stálo našu mestskú časť a daňových poplatníkov Nového Mesta 280 000 eur. Neskutočná drzosť. Ľahko sa jej bačuje, doteraz neprispela na daniach tomuto mestu ani cent, tak ako aj jej manžel. Akurát, že nás stála za tých osem rokov ako miestna a mestská poslankyňa a členka dozornej rady Dopravného podniku tak odhadujem asi 100 000 eur. Do roku 2010 mala trvalý pobyt v Žiline v od roku 2011 ju vďaka sulíkovcom, lipšicovcom a miškovovcom platíme my. A manžel? Ten prispieva na rozvoj Senca.

Takže ja vďaka takýmto poslancom vyzerá bratislavské Nové Mesto tak ako vyzerá, pomaly sa začína podobať na Donbas.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?