Bratislavčania v Bratislave nezaparkujú. Nikdy

Autor: Robert Puk | 2.8.2018 o 13:32 | (upravené 2.8.2018 o 13:41) Karma článku: 10,22 | Prečítané:  14145x

Má to niekoľko dôvodov. Prvým je, že sa nedokážu dohodnúť mestské zastupiteľstvo a magistrát a druhým, že sa okolo dopravy v Bratislave motajú ľudia, ktorých by sme nezamestnali ani ako zametačov ulíc.

Nebudem tu rozpisovať návrhy mestských poslancov, primátora a miestnych samospráv, to by bolo na niekoľko obsiahlych článkov. Načrtnem celý problém z inej stránky.

Na samotnom mestskom zastupiteľstve a v TV Bratislava často počúvame, že parkovanie v Bratislave je téma, ktorá sa preberá už druhé volebné obdobie. Tie táraniny, ktorými nás masirujú stále dookola sa už nedajú pozerať. Viacerí poslanci a TV Bratislava klamú a majú asi takú výpovednú hodnotu ako dedinský rozhlas so zvučkou V dolinách. Ale aj tam sa vlastne dozviete viac. 

To nie je téma tohoto a predchádzajúceho zastupiteľstva. Je to téma už dvadsať rokov. Roku 1998 vznikla mestská firma Mestský parkovací systém s.r.o., ktorá mala parkovanie v Bratislave riešiť. Popri nej existovalo viacero pokútnych firmičiek, ktoré sa na parkovaní v Bratislave dobre nabaľovali. Všetky sú zrušené. Mestský parkovací systém s.r.o. je v likvidácii od roku 2014. A likviduje sa už štyri roky.

Prečo sme sa za tie roky nikam nepohli? Aj preto, lebo v tejto mestskej firme pôsobili také čudá ako Peter Čiernik, bývalý starosta Starého Mesta. Ako skončil sa dočítate v rôznych článkoch. Patrik Lutter, mládež HZDS a Smer pozitív, ktorý je v súčastnosti priamo zodpovedný za jednu z najväčších ekologických zátaží v Bratislave, ale nájdete tam akéhosi pána Igora Dulu. To je stavebný funkcionár, ktorý pôsobil aj ako člen predstavenstva Dopravného podniku v rokoch 1994-1996 - to bolo obdobie začiatku veľkých rabovačiek, pôsobil aj ako konateľ a riaditeľ Mestského parkovacieho systému v rokoch 2002-2007. Ale nestratil sa. Dula už roky pôsobí ako poradca starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého, vraj pre parkovaciu politiku a pôsobí aj v dozornej rade Novomestskej parkovacej spoločnosti s.r.o., firme, ktorá od roku 2012, teda od svojho založenia, nevykázala žiadny krok dopredu ohľadne zlepšenia parkovania, konkrétne v Novom Meste. Jediné čo robí je, že vyťahuje peniaze v vreciek daňových poplatníkov. Jej zadĺženosť už niekoľko násobne prekročila povinnosť dať firmu do konkurzu.

Podobným spôsobom pracuje bratislavská samospráva aj v súčasnosti. Myslíte si, že taký Jozef Uhler predseda dopravnej komisie mesta, neúspešný IT-čkár, ktorý si našiel teplé miestečko ako mestský poslanec a zástupca starostu za Jarovce a sedí v dozornej rade Dopravného podniku Bratislava a neviem kde všade inde sa týmto trápi? Cesty v Jarovciach im opraví mesto Bratislava, ohúri pár voličov a bude sedieť v zastupiteľstve až do smrti. Jeho plat a rôzne odmeny za sedenie prekračujú aj plat premiéra Slovenskej republiky. A to je cieľ. Len si pozrite nominácie mestských poslaneckých klubov, čim všetkých jeho, teraz už zrušený Pravicový klub zaprasil mestské podniky. Alebo vám pomôže Katarína Augustinič, ktorá je už ôsmy rok mestskou a miestnou poslankyňou a v súčasnosti aj poslankyňou BSK? Je členkou dopravnej komisie mesta, sedí v dozornej rade Dopravného podniku Bratislava a bohvie kde ešte. Predseda finančnej komisie miestnej časti Nové Mesto ju vyhodil z finančnej komisie, lebo sa - ak sa dobre pamätám - rok nezúčastnila zasadnutia. Jej pôsobenie v miestnej rade tiež nemalo dlhé trvanie, akosi sa jej nedarilo ani v dvoch mestských kluboch. Prešla toho viac ako Napoleon od Paríža po Moskvu. A sľuby, sľuby, sľuby. Teda, čo vet,  to klamstvo.

Aj takýto ľudia sa nám točia v Bratislave okolo dopravy a parkovania. A s takýmito ľuďmi nezaparkujete v meste ani septembri a nezparkujú v ňom ani vaši pravnuci.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Lajčák sa prvýkrát za niečo postavil

Žeby Lajčák našiel hodnoty?

DOMOV

Okolo protestov sa objavujú spravodajské hry

Polícia prešetruje postup šéfa NAKA.

TECH

Jediné zviera na svete má výkaly v tvare kocky. Vedci zistili prečo

Je dôležité, aby sa výkaly neskotúľali.


Už ste čítali?