Aktivista Kusý stále bojuje proti starostovi Kusému

Autor: Robert Puk | 14.8.2018 o 8:00 | (upravené 30.9.2018 o 9:15) Karma článku: 10,05 | Prečítané:  9908x

Náš pseudoaktivista a starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý začal znovu predvolebný boj - sám proti sebe a svojmu úradu. A znovu nezmyselné sľuby a nezmyselné petície.

Tak ako pred voľbami v roku 2014 znovu prichádza do schránok obyvateľov Kramárov list nabádajúci ľudí, aby organizovali petíciu proti výstavbe bytovky v ich blízkom okolí. A nielen to. List obsahuje aj nezmyselné a nerealizovateľné sľuby čo všetko sa chystá pre nich urobiť.

O čo konkrétne ide? Sľubuje ľuďom, že bude iniciovať súkromného vlastníka-developera, aby vymenil pozemok na bratislavských Kramároch, ktorý bol kedysi súčasťou nemocničného areálu a ponúkne mu iný - náhradný, aby mohol stavať. Stavať, ale rodinné domy. Rozum zastane všetkým príčetným ľuďom. On chce developera doslova prinútiť, aby na danom území nestaval, ale aby staval inde a nie bytovky, ale rodinné domy. Niekoľko developerských projektov rodinných domov na lukratívnych pozemkoch v Bratislave už skrachovalo, prečo by sa teda tento developer s radosťou pustil do dopredu strateného projektu?

Aby to však nebolo všetko, Kusý sľubuje ľuďom nové detské ihriská a nový park. On, ktorého úrad dal na Kramároch vyrúbať všetko čo sa dalo. A vôbec, výrubové konania miestnej časti Nové Mesto sú na dennom poriadku a niekoľko denne. Stačí si pozrieť úradnú tabuľu a porovnať ju s úradnými tabuľami iných mestských častí. Takého devastátora životného prostredia nenájdete nikde.

Aby sme si všetko zhrnuli pripomeňme si, čo nasľuboval starosta Kusý ľuďom v iných štvrtiach.

Píše sa rok 2014 a obyvateľom Dimitrovky sľuboval územný plán zóny a stavebnú uzáveru. Pri veľkom stretnutí s občanmi mal so sebou aj spolumoderátora a na oko aktivistu a bojovníka proti developerom vtedy poslanca, dnes zástupcu starostu, Stanislava Winklera. Výsledok? Stojí tam sídlisko, ktoré staval syn privatizéra Ľudovíta Černáka, ak si ešte pamätáte tohoto dosť nepodareného vysokého politika zo SNS.

Ďaľšia štvrť, Biely Kríž. Ten istý scenár. Stretnutie s občanmi, vyzval ich, aby si odhlasovali, či chcú územný plán zóny a stavebnú uzáveru. Tí si to odhlasovali a boli spokojní. Výsledok. Dnes sa tam stavia. Vtedy mal spolumoderátora občana, dnes však miestneho poslanca a predsedu komisie územného plánovania Petra Vaškoviča. Na obidvoch stretnutiach som bol. Dnes mi je tých oklamaných ľudí ľúto.

Pred štyrmi rokmi to ešte tak nerezonovalo, ale dnes je to už mnohým ľuďom jasné, že developerské trio Kusý, Vaškovič, Winkler dávajú mnohým slušným obyvateľom Nového Mesta poriadne zabrať. Pokiaľ budú sedieť na svojich miestach, nečakajme nič dobré.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?