Prečo nám zaplavuje Bratislavu?

Autor: Robert Puk | 2.9.2018 o 13:45 | Karma článku: 10,17 | Prečítané:  26788x

Po každom daždi - a nemusí byť niekoľko hodinový - je polovica Bratislavy zaplavená vodou, ktorá presahuje výšku jeden meter. Čo je príčinou? Tých je niekoľko a všetky majú spoločného vinníka - bratislavský komunál.

Nie sú za tým žiadne klimatické zmeny, ani znečisťovanie prírody s tým nemá nič spoločné, žijem v Bratislave viac ako 50 rokov a každé leto, roky rokúce, bolo v lete v priemere 20 búrok a výdatných dažďov, často niekoľkodňových a výdatnejších, ako ten včerajší.

Pravé príčiny hľadajme inde.

Prvou je masívna výstavba bytoviek v Podhorskom páse nad Pionierskou a Račianskou ulicou, kde na pozemkoch bývalých vinohradov vyrastajú druhé Dlhé diely, len ešte hustejšie zastavané a ešte ohavnejšie. Voda sa pri každom daždi spája do riek a tie stekajú a zasahujú značnú časť mesta. Okrem toho na existujúcu kanalizáciu dimenzovanú na pár rodinných domov sa napájajú ročne stovky nových bytov. Vinníka hľadajte na Novomestskom úrade u starostu Kusého, ale aj medzi členmi miestnej rady, ktorá v júni 2014 odsúhlasila zmenu funkčného využitia z vinohradov na výstavbu bytoviek.

Druhou príčinou je ružinovský stavebný úrad, ktorý roky povoľoval masívnu výstavbu, kde mesto pod vedením KDH roky predávalo rozsiahle trávnaté pozemky developerom.

Staromešťania sa zase môžu poďakovať veľmi zlej práci Technických služieb Starého mesta, kde už mesiace hlina a listy pravidelne upchávajú kanalizačné zvody - choďte sa prejsť po Banskobystrickej alebo Štefánikovej ulici. Len to by musel technické služby viesť niekto iný, a nie bývalý policajt a neúspešný kandidát za poslanca do NR SR Ľubomír Majer, nominant SaS. Toto miesto za mesačný plat približne 2600 eur dostal navyše ako bolestné.

A  posledným je Bratislavská vodárenská spoločnosť a napoly Kmotríková firma Infraservice. Ako sa vyjadrili ľudia na facebooku, KDH roky bačovala v BVS, predala časť servisnej firmy Kmotríkovi a výsledok vidíme. A nestačilo im. Ešte aj roku 2015 si Pravicový klub - že páni Uhler, Kríž a Mrva - ktorý už dnes neexistuje, dosadil po predstavenstva a do funkcie technického riaditeľa Andreja Medeho, ktorého v minulosti Daniel Lipšic vymenoval za prednostu Krajského stavebného úradu a ktorý Bašternákovi dopomohol k výstavbe Bonaparte. Mede v minulosti pôsobil ako poslanec miestnej časti Nové Mesto a veľa ľudí sa čuduje, ako prišiel k tak rozsiahlym majetkom v Rusovciach a to napriek tomu, že ako učiteľ na ne zarobiť nemohol. Navyše roky bol nezamestnaný.

Takže urobme si záver.

Bratislavský stranícky komunál roky dáva Bratislave poriadne zabrať a všimnite si aj v týchto komunálnych voľbách, kto a s kým sa dokáže spojiť, len aby zostali pri válovoch a poprípade tam natlačili ďaľších svojich kamarátov. Na sociálnych sieťach beží dnes slogan "Bratislava, mesto podvodov". Či už na konci písmenko "u" alebo " v", platí to dnes doslova.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?