V lesoparku sa drevo kradne. Stále

Autor: Robert Puk | 12.9.2018 o 10:54 | (upravené 13.9.2018 o 21:12) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  14815x

Drevo v bratislavskom lesoparku sa kradlo odjakživa, ale nástupom nového riaditeľa roku 2015 sa tento rapídne zhoršil.

Nedivím sa, terajšieho riaditeľa si podľa všetkých dostupných informácii dosadil mestský poslanec za Dúbravku Juraj Káčer, postrach bratislavských lesov. O jeho charaktere vypovedá to, že hlasoval za trojnásobne vyššiu ťažbu dreva a za budovanie asfaltových parkovísk priamo za zelených plochách. V roku 2016 boli bilbordy s jeho tvárou a tvárou bývalého župana Pavla Freša a so sloganom "Ja som SDKÚ" po celom meste. O rok na to už svietil po pravici Rudolfa Kusého a ako inak, proti Frešovi.

V krátkosti o riaditeľovi mestských lesov. Je to obchodník so sladenými nápojmi a výrobkami z bukasu. Ale asi predpokladali, že bude poslušný, do dôchodku mu pred zvolením chýbali štyri roky a volebné obdobie trvá práve toľko. Aj je. Výberovej komisii sa zrejme nepáčil lesný inžinier, ktorý úspešne založil niekoľko urbárnnych spoločností a bol pri zakladaní viacerých mestských lesov. V jednom z nich pri Bratislave som sa bol pozrieť. Radosť sa prechádzať. Len má jednu nevýhodu: vždy povie, čo si myslí. A o drevárskej mafii v bratislavskom lesoparku toho vie veľa.

Tento problém sa totiž ťahá od vzniku príspevkovej organizácie Mestské lesy Bratislava. V minulosti sa však o tom veľmi nehovorilo, bola oveľa vyššia ťažba a tam sa stratí čokoľvek. Preto výmena riaditeľa, ktorý bude na svojej stoličke len vegetovať je zbytočná.

Poviete si, riaditeľ nestihne všetko a nemôže kontrolovať každý meter štvorcový. Súhlasím. Na to je horár a lesný hospodár. Lenže našim lesným hospodárom je pán Ivičič, niekoľkonásobne neúspešný kandidát za poslanca a starostu, za mestskú časť Rača, najprv za HZDS a neskôr SMER. V mestských lesoch robí od ich vzniku a všetko nasvedčuje tomu, že už je dosť frustrovaný zo svojej práce.

Horárom v najzdevastovanejšej časti lesoparku od Ahoja cez Kolibu až po Železnú Studienku je pán Antoš - biker a horolezec. Arogantný a veľmi nepríjemný. Presadzuje oveľa vyššiu ťažbu ako je a dôvodí to tým, že oni musia zarábať na dôchodcov. Zabúda, že jeho platíme my Bratislavčania a pri zníženej ťažbe dreva platíme ročne dotáciu 300 000 eur. Aj jeho výplatu. Pred niekoľkými týždňami som na neho na Železnej Studienke musel kričať, aby zliezol z bycikla - preháňal sa totiž po jedinej promenáde od bufetu smerom hore, kde je aj jediný zákaz jazdy na bycikli. Mamičky s deťmi mali čo robiť aby uskočili.

Zažil som všetkých predchádzajúcich horárov, ale kde objavili tohoto naozaj neviem.

Zlodeji dreva majú v jeho rajóne dreve otvorené. Jednak bola schválne zničená rampa na Ahoji, ktorá zabraňovala autám vstup priamo do lesa a tú druhú smerom na spodnú časť Cvičnej lúky na Kamzíku otvoril a zamkol.Tie rampy tam na náš permanentný tlak umiestnil bývalý riaditeľ mestských lesov, teraz sú zbytočné. Keď sme sa sťažovali, z mestských lesov sme dostali odpoveď, že oni ich môžu aj odstrániť.

Pokiaľ sa nevymenia viacerí ľudia v Mestských lesov Bratislava, o niekoľko rokov tam naozaj niektorí z developerov môže stavať sídlisko. Lenže smola, týmto problémom sa doteraz nechcel zaoberať nikto z metských poslancov. A ešte toľko: mestskí poslanci si asi neuvedomujú, že sú našimi zamestnancami a platíme ich my. Mali by si tak prinajmenšom pozrieť štatút hlavného mesta Bratislavy. Lebo inak sa namiesto lesa vyrastú ďalšie a ďalšie obrie stavby a namiesto ľudí sa budú po pláňach preháňať len bikeri. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?