V ilegálnej ubytovni pod patronátom starostu Kusého znovu zasahovala polícia

Autor: Robert Puk | 20.9.2018 o 15:45 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  14746x

Tak ako za posledný rok snáď už pätdesiatykrát v noci policajné komando zasahovalo v ilegálnej ubytovni, ktorú tvoria ľudia z rôznych kútov Slovenska, Ukrajiny, Srbska a Ruska.

Prečo? Partia potúžená alkoholom, čo je vlastne v tejto ubytovni pravidlom, nedovolila zaspať celej ulici v jednej z inak tichých štvrtí bratislavského Nového Mesta. Pýtate sa, chodia títo ľudia do práce? Odkiaľ majú peniaze na zaplatenie si ubytovne, teda prenájmu rodinného domu prestavaného na ubytovňu? Áno, do práce nechodia, býva ich tam asi 30 a odkiaľ majú peniaze? Vôbec netuším. 

Prečo do toho zaťahujem starostu Nového Mesta Kusého? On naozaj nemôže vedieť čo sa deje v každej uličke a každej domácnosti. No naozaj nemôže. Tento prípad je však iný. Nakoľko podľa územného plánu Bratislavy a územného plánu zóny Kamenné Sady je na tomto území zakázané prevádzkovať ubytovacie zariadenia, existujúce objekty je zakázané prestavovať na ubytovacie zariadenia, na žiadosť obyvateľov danej lokality som oficiálne listom požiadal úrad Nového Mesta o zvolanie štátneho stavebného dozoru. A šéfom stavebného úradu Nového Mesta je starosta Kusý. Najprv som dostal vyjadrenie zo stavebného úradu - že je vylúčené, aby tam ktokoľvek prevádzkoval ubytovacie zariadenia.

Štátny stavebný dozor sa naozaj po krátkom čase uskutočnil, ale bez mojej účasti!, bohužiaľ vykonávala ho Katarína Havráneková, ktorú viacerí obyvatelia Nového Mesta dlho upodozrievali, že berie úplatky. Mali pravdu. O niekoľko týždňov si pre ňu prišli príslušníci Národnej kriminálnej agentúry.

Zase si kladiete otázku, že čo na to majiteľ? Rodinný dom prestavoval na ubytovňu samozrejme bez stavebného povolenia, materiál na stavbu mal uložený niekoľko týždňov priamo na komunikácii, ktorá patrí pod Mestskú časť Nové Mesto. Je to podnikateľ spred Novembra 1989, kúpu pozemku a stavbu obrovského rodinného domu začal ešte začiatkom roku 1989 a už vtedy mal k dispozícii niekoľko miliónov KČS. Podotýkam, že trojizbový byt stál vtedy 30 000 KČS. Kde na to všetko "našetril"? Majiteľ nehnuteľnosti, Ľubomír Pír pracoval v mestskom podniku ZARES, Záhradnícke a rekultivačné služby mesta Bratislavy. Tento podnik v podstate s kamarátmi rozobral do skrutky. A neskôr "sprivatizoval". Je teda jasné, že takýto človek sa s pracovníkmi úradu Nového Mesta dohodne ľahko.

Toto je len malý obraz, na malej vzorke, ako starostu Kusého a jeho ľudí z vedenia radnice trápia problémy tých, ktorí ho platia. On je zameraný na iné, na populistické gestá a heslá - opravujú sa školy, ihriská, športoviská...Veď to poznáte. Len zabudol, že tie školy, ihriská nie je jeho zásluha, ale investičné akcie sa zase hodia. Pozrite si faktúry za vykonané práce. Švajčiarske firmy by nás vyšli lacnejšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?