Prečo nebudem voliť za primátora Jána Mrvu

Autor: Robert Puk | 26.10.2018 o 13:16 | (upravené 27.10.2018 o 13:45) Karma článku: 10,05 | Prečítané:  14343x

Začnem najprv trochu históriou a skúsim po jednotlivých bodoch vysvetliť prečo je Ján Mrva nevhodný ako primátor Bratislavy.

Nie, dôdom nie je podpásový útok Alojza Hlinu na Matúša Valla, napokon už pár mesiacov sa snažia svojho protikandáta neférovo očierniť. Nahnevalo ma to, ale neprekvapilo. 

Ale v blogu sa budem zaoberať len Jánom Mrvom. 

Načriem do roku 2007, keď Ján Mrva ako z jeden z viacerých mestských poslancov odhlasoval predaj pozemkov, chodníka a schodov s okolitou krásnou zeleňou, jednému z prvých a veľkých sponzorov strany SMER. Nedivím sa. Prepojenie SMER-SDKÚ, ktorého bol vtedy členom, bolo jasné takmer všetkým Bratislavčanom. Vôbec ho, vraj odborníka na kataster, nezaujímalo, že predajom tohoto pozemku, ktorý spája dve veľké štvrte, zabezpečil stovkám ľuďom dvadsať minútovú obchádzku. A nielen to, majiteľ aj okolitých pozemkov, privatizér z východného Slovenska z partie Rezešovcov si touto kúpou zabezpečil priestor, kde sa v susedstve rodinných domov chystá vystavať sídlisko a vyrúbať zbytok lesa. Asi preto mu tá jeho kartografická kancelária veľmi nešla a rozhodol sa vstúpiť do politky. Aj keď pôsobil ako straník,  v pozícii predsedu dozornej rady Slovenského pozemkového fondu nebolo vidieť žiadne pozitívne zmeny.

Skvelá je aj personálna politika Jána Mrvu. Na stavebný úrad nemal problém zobrať pracovníčku, ktorú len pred pár týždňami z iného stavebného úradu inej bratislavskej mestskej časti zobrala Národná kriminálna agentúra za prijímanie úplatkov. Upozornil som na to známeho aktivistu a Ján Mrva úradníčku narýchlo prepustil. Bola odsúdená. Keď by si takto vyberal spolupracovníkov na magistráte, môžeme dať tomuto mestu zbohom.

Ján Mrva je človek, ktorý pre funkcie dokáže skákať zo strany do strany ado kamzík. Najprv to bola SDKÚ - samozrejme, v časoch, keď bola strana silná, veď čo aj funkcia poslanca v parlamente nie je na zahodenie, neskôr SIEŤ a nakoniec sa z neho stal nezávislý, ale nie dlho. Znovu sa vopchal do priazne pohrobkom iných strán. Mimochodom, ako člen teraz už rozpadnutého Pravicového klubu, nemal problém do funkcie člena predstavenstva a technického riaditeľa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti nominovať človeka, ktorý Bašternákovi ako riaditeľ Krajského stavebného úradu schvaľoval stavbu Bonaparte - veď kamaráti z SDKÚ a KDH.

Akoby toho nebolo dosť, tomu jeho spojeniu s terajším "pravicovým" bratislavským straníckym zlepencom, ešte aj predstavil akúsi šarmantnú pani Caroline Liškovú so slovami, keď sa stane primátorom ona bude viceprimátorkou. Tú pani Liškovú, ktorú sa primátorský skrachovanec Hlina silou-mocou pokúšal napchať do viacerých mestských častí. Nakoniec sa mu podarilo vybaviť jej  trvalý pobyt v našej mestskej časti Nové Mesto. Ozaj, čítali ste jej blog, ako celý život prežila v Novom Meste? Najprv si uvádzala trvalý pobyt v Dúbravke, neskôr bola prihlásená na trvalý pobyt v Starom Meste na Paulínyho ulici v nájomnom dome, ktorý patrí rodine môjho známeho. Ale v silnom Starom Meste by asi mala menšiu šancu prejsť, tak to skúša v inej mestskej časti - v Novom Meste. Teraz mesiac pred voľbami rezko behá po Kramároch a zisťuje, ako to vlastne vyzerá a čo by tak asi ľudia potrebovali. To nie je všetko, Alojz Hlina jej organizuje dôchodcovské zájazdy na salaš a vymýšľa ďalšie atrakcie. 

A aby sme nezabudli, jedným z koaličných partnerov pána Mrvu je aj Boris Kollár, ale to už je aj škoda písmenok. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vedie Linku pre týrané ženy: Volajú nám aj také, ktoré partner týra 40 rokov

Mária Víteková vraví, že ženy nemôžu nútiť, aby násilníkov opustili.


Už ste čítali?