Schizofrenická mestská časť Bratislavy

Autor: Robert Puk | 17.11.2018 o 11:41 | (upravené 20.11.2018 o 7:43) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  5441x

Tou schizofrenickou mestskou časťou je Bratislava - Nové Mesto a táto choroba naplno prepukla pred niekoľkými týždňami a vystupňovala sa tesne pred komunálnymi voľbami.

 

Pred komunálnymi voľbami vznikli v bratislavskom Novom Meste povedzme tri skupiny nádejných komunálnikov, kandidujúcich do volieb. Tri skupiny, ktoré akože nič nespája. A každá ide samostatnou cestou. Jednou skupinou je tím Matúša Čupku, protikandidát starostovi Kusému. Druhá akási neutrálna, ktorú niektorí aktivisti nazývajú Korčekovci a tretia to sú kandidáti združení v košiari starostu Kusého. Poviete si fajn, je to jasné.

Ale ono to také jasné nie je.

V skupine Matúša Čupku nekandidovali len nezávislí, ale súbor strán, ktoré sa nazývajú demokratická opozícia:. SaS, OľaNO, KDH, NOVA, OKS, Sme Rodina Boris Kollár (len neviem, či už nenapísať Andy Hryc). Aby som nezabudol tesne pred voľbami vstúpil do klubu Matúša Čupku dovtedy fanatický prívrženec Rudolfa Kusého, Martin Vláčiky. Tri a pol roka doslova pľul síru na každého, kto sa len dotkol starostu. Nemilosrdne lynčoval a ohováral každého, kto si dovolil v drobnej poznámke na sociálnych sieťach nesúhlasiť s niektorým z množstva vyjadrení jeho vtedajšieho Boha. Opustil ho rýchlo. Alebo neopustil?  

Druhá skupina Korčekovci, aj tu sa nachádzali kandidáti spomínanej demokratickej opozície. Hovoriť o nej ako opozícii proti starostovi Kusému alebo ako o prívržencoch kandidáta na starostu Matúša Čupku je scestné. Patrilo by sa napísať, že s každým chcú vychádzať dobre, nikoho si nepohnevať. Cieľ bol jasný - dostať sa do mestského a miestneho zastupiteľstva. Ako sa v ňom budú správať, môže napovedať súhrn hlavných hlasovaní v minulom zastupiteľstve. Niet sa čím chváliť. Práve im sa budem v budúcnosti špeciálne venovať.

A teraz ku skupine starostu Kusého: aj tu sa našiel človek z jeho blízkeho okolia Andrej Árva, ktorý sa rozhodoval kandidovať za demokratickú opozíciu. A konkrétne, verejne sa hlási ku svojmu vzoru Borisovi Kollárovi. Podľa jeho doterajších, štvorročných výsledkov práce poslanca sa ani nedivím.

Aby to všetko nebolo také nudné, tak celú pedvolebnú procedúru zaklincoval tesne pred voľbami člen klubu Matúša Čupku Martin Vláčiky -  keď odporúčal do mestského zastupiteľstva voliť najbližších spolupracovníkov starostu Kusého a teda hlavných nepriateľov tímu Matúša Čupku.

V bratislavskom Novom Meste teda pokračujeme, viac-menej, po starom. Žiadna zmena. Starí ľudia v starých kabátoch. Len sem-tam záplata. Aj to ošúchaná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?