Ako dopadli voľby primátora v Bratislave

Autor: Robert Puk | 28.1.2019 o 11:37 | Karma článku: 3,56 | Prečítané:  1452x

Najprv len niekoľko čísel, ktoré predpovedajú, že najbližšie štyri roky to budeme mať v Bratislave veľmi veselé.

Za novozvoleným primátorom hlavného mesta Bratislava stojí viac ako 58 000 voličov. Jeho troch najsilnejších protikandidátov Miku, Nesrovnala a Mrvu volilo približne 91 500 voličov a pre viac ako 210 000 Bratislavčanov nie je prijateľný ani jeden zo spomínaných štyroch. Výsledok je teda 58 000 pre Valla a 300 000 proti.

To sú len čísla. Teraz o mestskom zastupiteľstve.

Niektorí poslanci z minulého volebného obdobia neprešli a nastúpili noví.

Tým, ktorí neprešli sa venovať nebudem. Dôležítí sú tí terajší.

A štyri novovzniknuté poslanecké kluby. Tie majú zaujímavé kombinácie. V každom z nich nájdete ľudí z "modrého valca", ktorý tu už vyše 20 rokov devastuje toto mesto. Mimo klubov tu máme zopár nezaradených a tým by som sa na chvíľku venoval. Najmä vďaka starostke Karlovej Vsi Dane Čahojovej sa nám do mestského zastupiteľstva vrátil Branislav Záhradník, bývalý člen úzkeho jadra "modrého valca". O jeho pôsobení v mestskom zastupiteľstve, Dopravnom podniku mesta Bratislavy sa toho popísalo v médiách veľa. A nie je to veru pekné čítanie. Dúfal som, tak ako široká bratislavská verejnosť, že z jeho menom sa už nikdy nestretne. Po vykopnutí z SDKÚ sa akosi veľmi začal motať okolo pána Glváča a napodiv tiež vlastní byt v Bonaparte. 

Druhým mestským poslancom za Karlovu Ves, za ktorého tejto mestskej časti hlboko ďakujeme, je Peter Lenč, ktorý v minulosti tiež sedel v mestskom zastupiteľstve. Ten bol zas z Ďurkovského družiny.

Samozrejme, mnohí z terajších 45-tich mestských poslancov si píšu za svoje meno mnohí nezávislí. No nezávislí nie sú, viacerí z nich boli členmi jednej alebo niekoľkých politických strán a boli by ste prekvapení, aké sú medzi nimi väzby. Takýchto ľudí je v súčastnom mestskom zastupiteľstve takmer 75 percent. A ak si myslíte, že mená ktoré, ktoré s ktorými sa už roky nestretávate zapadli do zabudnutia mýlite sa. Dodnes majú vyšľapané svoje chodníčky na magistrát, či už ako jeho zamestnanci, spolupracovníci so štedrými zákazkami v miliónových hodnotách ročne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Očkovanie na Slovensku je tak trochu chaos

Prečo sme prestali očkovať Astrou a ako na tom s vakcináciou sme.


Už ste čítali?