Ako zvážajú Srbov do Landroveru

Autor: Robert Puk | 22.2.2019 o 11:35 | (upravené 22.2.2019 o 12:01) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  4278x

Zvážajú ich, a to dokonca z Bratislavy. A píšem o tom preto, lebo sa to týka aj neschopného bratislavského komunálu.

Celá táto situácia vznikla, keď západné Slovensko a Žilinu politici - podotýkam zodpovední sú za to nielen Smeráci, ale aj ostatné vlády urobili z tohoto kraja urobili montážnu dielňu a zdevastovali tak stovky hektárov tej najkvalitnejšej a najúrodnejšej pôdy. Dnes však je už situácia iná, ľudia nie sú ochotní pracovať v montážnych dielňach nadnárodných spoločností za platy, ktoré sú výsmechom toho, čo im sľubovali, keď ich lákali. Celá táto operácia prebieha tak, že každý večer okolo pol deviatej hodiny večer, alebo skoro ráno sa v uličkách objavia autobusy, ktoré sa boku napísané Landrover, naložia ľudí a Smer Nitra.

Ako sa však toto týka Bratislavy a dokonca bratislavského komunálu. Odpoveď je taká, že v bratislavskom Novom Meste, ale aj v iných lokalitách Bratislavy vďaka nečinnosti miestnych poslancov, ktorí okrem svojej ulice ani zďaleka netušia čo sa robí vo vedľajšej, vznikli z rozpore s územným plánom Bratislavy z rodinných domov ilegálne ubytovne plné Srbov a Ukrajincov. Uličky zaplavili ich obstarožné autá, bez kontroly STK a to tak, že pomaly už neotvoríte bránu, nieto, aby ste vycúvali a vytočili sa z garáže vášho rodinného domu. Nepísal by som to, keby slušné prosenie, aby zaparkovali inde a ich následné vulgárne výhražky, neboli našou každodennou súčasťou. Viem, kde sa tieto nelegálne ubytovne nachádzajú, na jednu z nich už roky upozorňujem vo svojich blogoch. O ostatných mi píšu rozhročnení obyvatelia Koliby a Kramárov. Situácia sa vyhrocuje, pretože vám nemusím hovoriť, že toto nie sú štandartní podnájomníci. Ľudia sa po zotmení boja vychádzať na ulicu, boja sa prechádzať skratkou, ktorá vedie v MHD. Policajné hliadky sú privolávané takmer každú noc, už ani nie mestskej polície, pretože aj to majú obyvatelia strach z neustáleho zastrašovania. Aj keď chcete byť ústretoví - namiesto pozdravu vás častujú urážkami, obvineniami, a to len preto, lebo ste si dovolili ich poprosiť, aby parkovali niekde inde, pretože ohrozujú premávku na ulici, pretože zamedzili sanitke, aby sa mohla na otočisku slepej ulice otočiť, ohrozujú mladé mamičky s kočíkmi. Že parkujú na chodníku? To ich, ani mestských policajtov, ako sa vyjadrili, nezajíma.

Poslal som požiadavku na štátny stavebný dozor, aby preskúmala, či je to v poriadku. Ako celá vec dopadla? Zodpovedná úradníčka posúdila, že všetko je v poriadku. A ubytovňa si veselo fungovala ďalej. Božie mlyny melú pomaly ale isto, o pár týždňov ju zobrala Národná kriminálna agentúra, vyšetrovateľ ju obvinil z brania úplatkov a bola aj právoplatne odsúdená. (Nebudem spomínať, že sa mi dodnes chodí vyhrážať, nielen výhražnými listami, ale aj osobne k nám domov.) 

Táto situácia sa konkrétne v bratislavskom Novom Meste rapídne zhoršuje, približne posledné tri roky roky. Je tu totiž veľká skupina miestnych poslancov, ktorých prácou je len a len sebareklama, sebaláska a ak im niečo nevyjde tak mohutná verejná sebaľútosť. Ostatné? Ingorujú. (Chápem, že na ulicu, kde je spomínaná ubytovňa majú problém trafiť, pretože už roky na nej neexistuje označenie. Kedysi bolo zavesené na hrdzavom drôte, ale ten sa rozpadol.) Nadobúdam dojem, že títo staronoví poslanci za našu miestnu časť majú jednu zvláštnu vlastnosť, riešiť veci tak, alebo ak chcete, robiť projekty tak, ako sa páči im, a nie ľuďom, a pre ľudí, ktorých by mali zastupovať. Je úplne bežné, že povedia a to citujem z niekoľkých ich vyjadrení: "Ja presne viem ako by táto ulica mala vyzerať". Takže "Ja", nie tí čo tak žijú a ktorí ho platia. Platia veľmi dobre. Dnes jeho príjem prevyšuje plat štátneho tajomníka na ktoromkoľvek ministerstve. A pritom je to posledné koleso u voza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Je najlepšia a máme jej najmenej. Tisíce kusov Moderny darujeme Čechom

Išlo o technický výber, vraví Eliášová, prečo darujeme práve Modernu.

Na Windsorskom hrade sa začala posledná rozlúčka s princom Philipom

Philipovo telo previezli zo súkromnej kaplnky pred vchod hradného areálu.


Už ste čítali?