Včera veľkí Nesrovnalovci a dnes ešte vačší Vallovci

Autor: Robert Puk | 22.2.2019 o 13:33 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3363x

Pri prezeraní starej agendy som objavil som článok, ktorý veľmi pekne popisuje komunálne voľby v roku 2014. Je kontrétne z 15. novembra 2014. Naozaj vtipné čítanie. 

O to zábavnejšie, že viacerých takýchto ľudí - vtedy Nesrovnalovcov, dnes Vallovcov poznám, poznám aj ich štýl práce a ich chraktery. Ale posúdenie nechám na vás.

Vyberám teda z článku, ktorý popisuje priebeh komunálnych volieb. 00:49 U Iva Nesrovnala sa objavila aj Tatiana Kratochvíľová, ktorá tiež pôvodne kandidovala na primátorku Bratislavy. Neskôr ju ale Radoslav Procházka z kandidatúry stiahol prospech Milana Kňažka (tu podotýkam, že to najmä preto, lebo na prezentácii na námestí SNP nevedela povedať dve obyčajné vety a na obyčajnú otázku o dôvere Radoslavovi Procházkovi nepovedala pre istotu ani jednu, jej preferencie teda rapídne klesli). Neprišla však do volebného štábu Milana Kňažka, ale ku konkurencii. Nebola sama. Okrem nej sa u Nesrovnala objavil aj spevák skupiny Para  - Matúš Vallo. Niektorí ľudia jedli guláš, fotografi striehli na príchod Nesrovnala. Či sa stretli a objali, to už článok neuvádza, pretože vtedajší primátor len odkázal, že medzi hostí príde o jednej ráno.

Ivo Nesrovnal nebol neznámou postavičkou z vesmíru. Bol to predseda najsilnejšieho poslaneckého klubu SDKÚ, Most-Híd. Predseda finančnej komisie mesta a vicežupan Bratislavského samosprávneho kraja. Dosť ma vtedy vtedajší Nesrovnalovci dnes Vallovci-Progresívne-Spolu potrápili, ako si vôbec môžem dovolovať kritizovať Iva Nesrovnala. Dnes ich nájdete po Bratislave vo funkciách mestských alebo miestnych poslancov minimálne 20 (niektorí sú poslancami ešte aj župnými a to sa rozčuľovali a osočovali bývalých poslancov, že sú zberačmi funkcií) a sú medzi nimi takí, ktorým Ivo Nesrovnal nedal dobré miesta, alebo sa s ním - takmer výlučne pre ich osobné záujmy - veľmi nepohodli. Tak z priateľov sa stali úhľavní nepriatelia. Prekvapuje Vás to? Mňa nie. 

Len dúfam, že toto nie je tá na súčastná "nová politická kultúra" mesta Bratislava. Alebo áno? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Je najlepšia a máme jej najmenej. Tisíce kusov Moderny darujeme Čechom

Išlo o technický výber, vraví Eliášová, prečo darujeme práve Modernu.

Na Windsorskom hrade sa začala posledná rozlúčka s princom Philipom

Philipovo telo previezli zo súkromnej kaplnky pred vchod hradného areálu.


Už ste čítali?