Kto útočí na starostku bratislavského Starého Mesta?

Autor: Robert Puk | 18.3.2019 o 10:31 | Karma článku: 3,29 | Prečítané:  1505x

Veru. A rozum sa mi zastavuje, že kto. Tá osoba by totiž, ak by sme žili v ozajstnej demokracii, už dávno sedela v base.

Nedávno sa mi na sociálnych sieťach ponúkal príspevok od akéhosi o. z. Aliancia za Nedeľu - Slovensko, kde autor J.M.Rydlo útočí na starostku bratislavského Starého Mesta a obviňuje ju, že neumožnila prezentáciu knihy spomienok slovenského arcibiskupa Dominika Hrušovského, zosnulého roku 2016. A to vraj v duchu bojovného ateizmu. Rydlo, ako obhajca kultúrnych tvorcov žijúcich mimo Slovenska! Ten fašista Rydlo, ktorý sa za bývalého vedenia Starého mesta cítil v Pizstoryho paláci ako doma. Aj teraz si to pekne si načasoval, otec arcibiskup sa totiž už brániť nemôže.

Mnohým možno meno J. M. Rydlo nič na prvé počutie nehovorí, tak ja vám Jozefa Rydla pripomeniem. V roku 1968 sa mu akosi prestalo chcieť pracovať, tak odišiel do Talianska, ale neskôr do Švajčiarska, nebol totiž nikdy politicky prenasledovaný. Nuž a čo vo Švajčiarsku?  Založil si občianske združenie Centrum slovanských štúdií a sám seba vymenoval za profesora. Naplno teda využíval švajčiarsky sociálny systém. Aby to však nestačilo švajčiarska polícia ho obvinila z krádeže vzácnych dokumentov z národnej knižnice v Berne v rokoch 1985 - 1986. Vlastná manželka a syn ho obvinili z domáceho násilia. Nakoľko manželku chcel zaškrtiť a deti hodiť pod vlak. Dostal sa do rúk psychiatrom, ktorí mu určili diagnózu schyzofrénia s paranoidnými rysmi. A začal poberať invalidný dôchodok. Toľko Švajčiarsko. Nestačilo, začal sa však angažovať aj na Slovensku a v roku 2006 sa stal poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za Slotovu SNS. Teda v skupine tunelárov, privatizérov a nacionalistov. A aby to nebolo až také jednoduché okrem platu poslanca, vtedy vyše 100000 Sk, poberal aj švajčiarsky dôchodok, vyše 30000 SK, čo zákony švajčiarskej konfederácie neumožnujú. To však stále nie je všetko. Ústav pamäti národa ho eviduje ako agenta Štátnej tajnej bezpečnosti pod krycím menom Križiak, pod registračným číslom 23743. Tak už aspoň viem na čo bol v tom Švajčiarsku. Len dúfam, že podobnosť s iným slovenským "križiakom", je čisto náhodná.

A teraz o tom "Ateizme" na Staromestskej radnici. Každoročne sa v Starom Meste, ale aj ide po Slovensku konajú Hanusove dni. A sú považované za jednu z najväčších kultúrno-spoločenských akcií v bratislavskom Starom Meste. Ladislav Hanus bol rímsko-katolícky kňaz, profesor morálnej teológie v Spišskej Kapitule. Okrem toho od roku 1941 redigoval časopis Kultúra, profilovaný ako časopis slovenskej kresťanskej teológie. V rokoch 1951-1952 sa skrýval, pred štátnou bezpečnosťou. Na jeseň 1952 bol chytený, vypočúvaný a na základe vykonštruovaných a nepravdivých obvinení vedených proti katolíckej cirkvi a katolicizmu odsúdený na šestnásť rokov odňatia slobody za údajnú velezradu. Jeho spoluväzňom bol aj zosnulý arcibiskup Ján Chryzostom Korec. Po trinástich rokov bol prepustený na podmienku a začal pracovať ako kurič v Technickom skle v Bratislave.

Prečo Rydlovi venoval svoj blog? Možno aj preto, lebo som dúfal, že o Rydlovi už nikdy nič počuť nebudeme. Veď ľudia za bývalého režimu boli za svoje presvedčenie prenasledovaní takým morálnym a ľudským dnom ako je Rydlo. A takýto Rydlovia - vstávajú z popola a vnášajú do slovenskej spoločnosti zlo.

Je inak veľmi zaujímavé, že "čistého Slováka" Rydla netrápi Slotov libanonský privatizér a daňový dlžník Georg Trabelssie. Lebo veď, v konečnom dôsledku mu vždy ide len o peniaze. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Je najlepšia a máme jej najmenej. Tisíce kusov Moderny darujeme Čechom

Išlo o technický výber, vraví Eliášová, prečo darujeme práve Modernu.

SERIÁL O NEKONVENČNÝCH LÁSKACH

Mileneckú aféru Marie Curie riešil aj Štokholm

Nositeľka Nobelovej ceny milovala dvoch mužov.


Už ste čítali?